czwartek, 11 lutego 2016

Pośród Gwiazd - Vangelis Bagiartakis

Email Edytuj post

Pośród Gwiazd - Vangelis Bagiartakis


Pośród Gwiazd

Tytuł: Pośród Gwiazd
Projektant: Vangelis Bagiartakis
Wydawca: Portal Games
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: ok. 60 minut


"Pośród Gwiazd" jest grą karcianą, polegającą na budowaniu stacji kosmicznych. W taki sposób aby z dostępnych elementów uzbierać jak największą liczbę punktów. Wybierać najlepsze karty i zdobywać najbardziej atrakcyjne sektory, w celu zbudowania wyjątkowej konstrukcji. Zasady są proste, a rozgrywka ciekawa, wprowadzająca dużo emocji i interakcji z innymi graczami. Dla fanów kosmosu pozycja obowiązkowa!

Pośród Gwiazd

Rozwijająca się w ogromnym tempie sieć stacji kosmicznych przybiera ciągle na sile. Wprawieni w fachu budowniczowie prześcigają się w pomysłach i strategiach na najlepszą budowlę. Konstruktorzy rywalizują między sobą o wpływy oraz o to, który z nich jest najlepszym kosmicznym budowlańcem. Nadchodzą nowe czasy, co za tym idzie walka o pieniądze zaczyna przybierać na sile. Sojusz międzyplanetarny został rozchwiany zakończeniem wojny, a śmiałkowie szukają swojej okazji. Komu uda się odcisnąć swoje piętno na co dopiero wymagającej zagospodarowania przestrzeni kosmicznej?

Pośród Gwiazd

Rozrywka zaserwowana nam dzięki temu tytułowi jest jak najbardziej emocjonująca. Zasady nie należą do skomplikowanych, a czytelna instrukcja szybko pozwala zapoznać się z zasadami. Podczas gry mamy wiele możliwości prowadzenia rozgrywki, co za tym idzie wiele sposobów osiągnięcia wygranej. Z balansowanie gry również zasługuje na plus, dzięki czemu gra emocjonuje do samego końca. Ponieważ końcowe liczenie punktów zawsze wywołuje szybsze bicie serca. Międzygwiezdni konstruktorzy będą musieli zbudować okazałą stację kosmiczną jeżeli chcą liczyć na zwycięstwo. Będziemy musieli zwracać uwagę choćby na odpowiednie rozprowadzanie energii na naszej stacji oraz efektywnie rozmieszczać poszczególne lokacje wewnątrz niej. Mamy również możliwość wpływania na poczynania innych graczy, w szczególności na to jakimi lokacjami dysponują. Mechanika gry przypadła mi do gustu, przypominając mniej więcej tą z 7 Cudów Świata. Gdzie każdy gracz z kart posiadanych na ręce wybiera jedną, aby następnie przekazać karty kolejnej osobie. Punkty zdobyte w ten sposób umieszczamy w naszej stacji kosmicznej. Rozgrywa wymaga również odpowiedniego rozmieszczania kolejny lokacji oraz znajdowania najbardziej optymalnych rozwiązań, które przybliżą nas do zwycięstwa.

Pośród Gwiazd

"Pośród Gwiazd" posiada kilka wariantów prowadzenia rozgrywki, pozwalając dostosować tryb gry do potrzeb i umiejętności graczy. Ilustracje na kartach zostały wykonane bardzo starannie, ciesząc oczy podczas gry. Regrywalność jest wysoka, pozwalając na długo cieszyć się tą pozycją. Frajda z budowania jest na prawdę spora, a współdziałanie kart oraz lokacji jest wyważone. Ogólny klimat gry przypadł mi do gustu. Tytuł jest w szczególności przeznaczony dla fanów science-fiction, którym powinien na prawdę się spodobać. Gra jest szybka i rozbudowana, elementy są dopracowane i starannie wykonane. Polecam!

Zawartość pudełka:
162 karty (70x70mm)
1 żeton kierunku
1 żeton rundy
35 żetonów pieniędzy
4 żetony graczy
8 żetonów ras
20 znaczników energii
1 plansza punktacji
1 instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games
Wydawnictwo Portal Games
7 komentarzy
Unknown pisze...

Z pewnością zagram:)

Unknown pisze...

Może być ciekawa.

Unknown pisze...

Kupiona na prezent, bardzo udany :]!

Unknown pisze...

z pewnością sięgnę i po tą pozycję :D

Unknown pisze...

Coś zdecydowanie dla mnie!

Unknown pisze...

Lubię realia SF więc raczej się skuszę.

Unknown pisze...

Szybka i rozbudowana, doskonała na rodzinne popołudnie. Wszyscy członkowie rodziny bardzo zadowoleni:}