poniedziałek, 4 stycznia 2016

SMASH! Nr 1/2015 (03)

Email Edytuj post

SMASH! Nr 1/2015 (03)Tytuł: SMASH! Nr 1/2015 (03)
Autor: Jan Godwod
Wydawnictwo: Studio JG
Gatunek: Komiks, Manga
Format: A4
Stron: 68
Cena: 8,91 zł

W trzecim numerze "SMASH!" czeka nas znowu spora dawka nowości z komiksowego świata. Artykuły przedstawione w tym numerze prezentują się nad wyraz ciekawie i zachęcająco. Po pobieżnym zapoznaniu się zawartością już wiedziałem, że będzie co czytać. Choćby tekst - "Hellboy nie żyje, niech żyje Hellboy – Hellboy w piekle: Zstąpienie" bardzo zachęcił mnie do zagłębienia się w zawartość numeru. Wywiad – Grzegorz Brudnik i Michał Szolc również zachęcił mnie do lektury. Nie zwlekając dłużej przystąpiłem do czytania.

Okładka z "Ekspedycją" przypadła mi do gustu i dała dobrą zapowiedź dalszej zawartości. Magazyn został tym razem powiększony, ponieważ zawiera, aż 68 stron. Co było miłym zaskoczeniem. W magazynie znalazły się również dwa duże plakaty z komiksów "Ekspedycja" oraz "Avengers". Recenzje jak zwykle trzymają poziom, szczególnie do gustu przypadła mi recenzja "iZombie". Pozwalająca spojrzeć na tematykę zombie z zupełnie innej strony. Pokazująca jak zombie ewoluowało z biegiem lat w kulturze i popkulturze. Tekst na prawdę bogaty i godny przeczytania. Nie zabrakło oczywiście tekstu o "Ekspedycji", świetnie wydanego komiksu, który stał się już niemal kultowy. Ze świetnymi rysunkami Bogusława Polcha i porywającym scenariuszem Arnolda Mostowicza oraz Alfreda Górnego. Będziemy mogli przeczytać o tytułach nieco starszych jak i nowościach. Jak choćby ciekawy tekst o "Dead Boy Detectives", który sprawił, że poznałem tą pozycję niemal na nowo. Tekst o "Dylanie Dogu" również czyta się miło i szybko. Najbardziej przypadł mi do gustu tekst: "Hellboy nie żyje, niech żyje Hellboy – Hellboy w piekle: Zstąpienie". Traktujący o jednym z moich ulubionych superbohaterów. Przeczytajcie, a nie powinniście żałować. Wywiad z członkami studia dźwiękowego Sound Tropez również czytałem z nieukrywaną ciekawością. Cały numer naszpikowany jest wciągającymi tekstami i czyta się z przyjemnością.

Trzeci numer "SMASH!" dostarcza wielu ciekawych nowości i recenzji. Lektura upłynęła bardzo szybko i dostarczyła wielu ciekawych informacji. Muszę jeszcze wspomnieć o jednym tekście, a mianowicie - "Graficzna Ekstaza – Abara". Ponieważ jest do pozycja, która niezmiernie mnie zaskoczyła i zszokowała. Dogłębnie, mroczna, a zarazem wciągająca. Manga jak najbardziej warta poznania. Każdy powinien znaleźć w tym numerze coś dla siebie, poziom jak zwykle został utrzymany i powala różnorodnością przedstawionych treści. Magazyn stał się pozycją obowiązkową na mojej półce, polecam wam jego lekturę, a może również się do niego przekonacie i zagości w waszych domach. "SMASH!" spełnił moje oczekiwania w nim pokładane, dostarczył sporą dawkę wiedzy i rozrywki. Jak najbardziej nie żałuję czasu poświęconego lekturze, recenzje i felietony były miejscami trudne w czytaniu lecz za to nadrobiły bogactwem wiedzy i informacji. Jest to doskonała odskocznia od codziennych zajęć i znakomity pożeracz czasu. Polecam.

SPIS TREŚCI:

Stałe działy:
5 Newsy
10 Shopping
12 Rynek

Komiksy:
4 Zrozumieć pasek komiksowy – Maciej Łazowski
33 Zabić króla – Piotr Rosner, Bartosz Sztybor, Łukasz Poller
53 „Gagarin” – Marcin Podolec, Michał Rzecznik
60 „Medyk” – Antoni Serkowski

Artykuły i Recenzje:
12 Przegląd najciekawszych komiksowych nowości
16 Wywiad – Grzegorz Brudnik i Michał Szolc
20 Czy wierzysz u UFO?– Ekspedycja
22 Kalejdoskop dziwnych przygód – Słodkie opowiastki
26 Mózgi na słodko – iZombie
30 Detektyw mroku powraca! – Dylan Dog
40 Hellboy nie żyje, niech żyje Hellboy – Hellboy w piekle: Zstąpienie
43 Top 10 – Tytus, Romek i A'Tomek
48 Detektywi z zaświatów – Dead Boy Detectives
50 Graficzna Ekstaza – Abara
56 (R)ewolucja zombie
59 Kości zostały rzucone – Story Cubes

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
6 komentarzy
Unknown pisze...

Bardzo ciekawy numer :) Już sięgam po kolejny.

Unknown pisze...

Spasuję tym razem, ale kto wie za miesiąc ;P

Unknown pisze...

Porządny magazyn, kupuję i nie żałuję :D

Yuri Ossaka pisze...

Coś ostatnio nie mam ochoty na magazyny, wolę poczytać jakieś książki. Za drogi biznes z takimi czasopismami.

Unknown pisze...

Super numer, przeczytałam i jestem jak najbardziej zadowolona z zakupu :)

Unknown pisze...

Felietony rządzą w SMASH!, dla nich jak najbardziej warto dokonać zakupu!