poniedziałek, 4 stycznia 2016

Unbreakable Machine-Doll #1 - Reiji Kaitou

Email Edytuj post

Unbreakable Machine-Doll #1 - Reiji Kaitou


Unbreakable Machine-Doll #1 - Reiji Kaitou

Tytuł: Unbreakable Machine-Doll #1
Autor: Reiji Kaitou
Wydawca polski: Studio JG
Gatunek: seinen, akcja, fantasy, komedia
Data wydania: 24 października 2014
Liczba tomów: 7 (seria kontynuowana)
Liczba stron: 180

"Unbreakable Machine-Doll #1" zaskakuje od pierwszej strony i od razu widać, że jest to manga nietuzinkowa. Autorem jest Reiji Kaitou. "Unbreakable Machine-Doll" to jeden z tych tytułów, który wciąga i nie pozwala oderwać się od lektury. Fabuła tylko pozornie wydaje się banalna, aby zaskoczyć nas podczas czytania do głębi. Po lekturze czujemy lekki niedosyt i chęć dalszej części lektury. Dajcie się porwać emocjonującej historii o sztukmistrzu Raishinie Akabane i jego pięknej marionetce imieniem Yaya, a nie powinniście żałować.

Przenosimy się na początek XX wieku, podczas, którego zapanowała mechanosztuka. Połączenie magi i technologi, dające możliwość tworzenia niesamowitych marionetek, automatów stanowiących niesłychanie potężną broń. Magowie z całego świata pragną posiadać te niesamowicie potężne narzędzia. Nie brakuje również szkół, które szkolą młodych magów chcących pozyskać moc i umiejętności. Marzących o staniu się Mędrcem, a zarazem najpotężniejszym sztukmistrzem. Królewska Akademia Mechanosztuki im. Walpurgii szkoli jednych z najlepszych czarodziejów. Jednym z jej adeptów postanawia zostać Raishin Akabane, któremu towarzyszy marionetka imieniem Yaya. Jego marzeniem jest zostać najpotężniejszym czarodziejem. Nie będzie to należało jednak do prostych zadań.

Kreska w mandze jest ciekawa i dopracowana. Staranne wykonanie tomiku rzuca się w oczy, a ładna okładka zachęca do sięgnięcia do środka. Od strony graficznej manga stoi na wysokim poziomie. Historia przedstawiona w tomiku wciąga i czyta się bardzo szybko. Wątki fabularne zostały ciekawie wymyślone, a wartka akcja i humorystyczne dialogi sprawiają, że od lektury nie można się oderwać. Postacie Raishina Akabane oraz Yay-i można na prawdę polubić. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla wszystkich fanów fantasy i mang typu seinen. Fabuła pełna jest ciekawych zwrotów akcji i nietuzinkowych bohaterów, a napięcie utrzymane jest do samego końca. Z pewnością sięgnę po kolejne tomiki, ponieważ już nie mogę się doczekać cóż wydarzy się dalej.

"Unbreakable Machine-Doll #1" jest komiksem niezwykle ciekawym, interesującym z dużą dawko akcji, magii i dobrego humoru. Dla fanów seinen jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Z pewnością sięgnę po kolejny tomik, bo co i rusz akcja miło Nas zaskakuje. Fabuła jest po prostu porywająca i pozostaje na długo w pamięci. Zaskakuje czymś nowym, efektownym i nietuzinkowym. Serdecznie polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
4 komentarze
Unknown pisze...

Kusisz! Tak samo jak okładka ^^ Muszę ją mieć.

Unknown pisze...

Porywająca historia, z biegiem fabuły robi się coraz bardziej emocjonująco. Koniecznie muszę sięgnąć po kolejny tom:).

Unknown pisze...

Jak znajdę chwilę czasu, koniecznie się za nią zabiorę.

Unknown pisze...

Ciekawa manga.