czwartek, 3 grudnia 2015

Pojedynek Ninja - Katsumasa Tomioka

Email Edytuj post

Pojedynek Ninja - Katsumasa Tomioka


Pojedynek Ninja

Tytuł: Pojedynek Ninja
Projektant: Katsumasa Tomioka
Wydawca: Portal Games
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut


"Pojedynek Ninja" jest grą karcianą, która przenosi nas w czas wojowników shinobi. Nieustraszonych i wyćwiczonych do perfekcji zabójców, którzy bezlitośnie i bezszelestnie uśmiercają napotkanych wrogów. Podczas rozgrywki przyjdzie wcielić się nam w dowódce klanu ninja i doprowadzić do unicestwienia konkurencyjnego klanu. Mechanika gry jest prosta, a zarazem bardzo szybka, co dodaje wielu emocji podczas gry. Ta rasowa gra rodem z Japonii robi spore zamieszanie na runku polskich karcianek i zachęca do zapoznania się z nią. Gry karciane to jedne z moich ulubionych, a ta plasuje się w mocnej czołówce moich ulubionych pozycji. Dzięki niej będziecie mogli przeżyć kilka naprawdę emocjonujących i wciągających rozgrywek.

Pojedynek Ninja

Historia w której osadzona jest gra opowiada o losach dwóch klanów, Klan Kudoushu i klan Kagezaru. Shinobi mają ze sobą na pieńsku i starają się ze wszystkich sił wyeliminować się na wzajem. Klan jednych i drugich liczy po dziewięciu ninja, którymi dowodzą mistrzowie. Starają się zniszczyć siebie na wzajem i sprawić aby o wiosce przeciwnika zaginął wszelki słuch. Naszym zadaniem będzie poprowadzić ninja z jednej wioski i rozgromić przeciwnika. Zająć jego wioskę lub całkowicie wyeliminować mistrza wraz z jego przybocznymi shinobi.

Pojedynek Ninja

Gra wizualnie przedstawia się bardzo dobrze, rozgrywka prowadzona jest na efektownym tle, które jest jednocześnie planszą do gry. Do dyspozycji posiadamy talię kart, z polami walk oraz wioskami. Dzięki nim układamy ścieżkę łączącą obie wioski, na której będą rozgrywać się starcia. Następnie gracze rozgrywają swych ninja, rzucają po kolei kostkami i poruszając się o tyle pul danym wojownikiem do przodu ile wskazuje kostka. Jeżeli dojdzie do sytuacji, że na miejscu gdzie znajduje się ninja dostanie się kolejny z przeciwnej wioski rozpoczyna się walka. Wybieramy jedną z dostępnych technik, a starcie można porównać do zabawy w kamień-papier-nożyce. Podczas starcia porównujemy wybrane ataki/techniki oraz posiadaną siłę. Jeżeli te parametry nie rozstrzygną walki to wojownicy zmuszeni są wycofać się o jedno pole. Może również dojść do walk drużynowych, gdzie walczą drużyny składające się z kilku ninja. Podczas takiego pojedynku rozpoczynamy od wojowników znajdujących się na samej górze stosu do momentu wyeliminowania wszystkich przeciwników, bądź remisu. Wygrana jest możliwa również jeżeli dotrzemy do wioski przeciwnika. Rozgrywka daje nam sporo możliwości i wariantów osiągnięcia zwycięstwa przez co po mimo wielu partii ciągle emocjonuje i dostarcza dobrej zabawy.

Pojedynek Ninja

"Pojedynek Ninja" to nieskomplikowana gra dająca sporo satysfakcji i możliwość dość szybkiej rozgrywki. Gra przeznaczona jest dla osób, które cenią sobie prostotę i dynamikę. Mogą w nią grać również osoby nie doświadczone w grach karcianych, ponieważ klarowna mechanika i proste zasady nie powinny sprawić większych kłopotów. Losowość tej gry dodaje również sporo emocji i zachęca do rozgrywania kolejny partii. Dostarcza rozrywki w lekki sposób uruchamiając przy tym szare komórki graczy, co jawi się jako pozycja idealna na miłe niedzielne popołudnie. Po mimo prostoty gra nie nudzi się szybko ze względu na możliwość rożnych wariantów prowadzenia rozgrywki. To niebezpieczny świat, w którym mogą przetrwać jedynie najsprawniejsi ninja. Serdecznie polecam.

Zawartość pudełka:
33 karty
3 unikatowe kości
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Portal Games
Wydawnictwo Portal Games
7 komentarzy
Unknown pisze...

Lubię karcianki, więc może sięgnę i po tę pozycję :)

Zakrecona pisze...

Coś zdecydowanie dla mnie!

Unknown pisze...

Jak najbardziej godna uwagi. Teraz tylko muszę ją gdzieś dorwać;p

Unknown pisze...

Klimaty ninja to coś co uwielbiam, jak w Naruto :D Muszę ją mieć :D!

Cresto Mix pisze...

Godna polecenia. Szybka, prosta i brak nudy.

Unknown pisze...

Gry z Portal Games zawsze trzymają poziom, tak jest i tym razem. Wydali karciankę jak się patrzy.

Gerroor Ged pisze...

Ciekawie się zapowiada, koniecznie muszę się z nią zapoznać:).