czwartek, 31 grudnia 2015

Inna rozkosz. Świat dominacji i uległości seksualnej - Jon Jacobs, William D. Brame, Gloria G. Brame

Email Edytuj post

Inna rozkosz. Świat dominacji i uległości seksualnej - Jon Jacobs, William D. Brame, Gloria G. Brame


Inna rozkosz. Świat dominacji i uległości seksualnej - Jon Jacobs, William D. Brame, Gloria G. Brame

Tytuł: Inna rozkosz. Świat dominacji i uległości seksualnej
Autor: Jon Jacobs, William D. Brame, Gloria G. Brame
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 17 kwietnia 2013
Liczba stron: 576


"Inna rozkosz. Świat dominacji i uległości seksualnej" to książka pokazująca specyficzną i poniekąd inną i kontrowersyjną stronę ludzkiej seksualności. Pozycja ta gromadzi w sobie liczne informacje o dość specyficznej strefie seksualnej, jaką jest BDSM. Książka ta wprowadza w tajemniczy i mroczny świat sadomasochistyczny. Gdzie między uległością, a dominacją widnieje zaledwie cienka granica.

Dzięki pozycji Jona Jacobsa, William D. Brame'a oraz Glori G. Brame dowiemy się choćby o historii BDSM, czy licznych wywiadach traktujących o tematyce sadomasochistycznej. Nie zabraknie również rozdziałów z opisami praktyk i technik dominacji oraz uległości. Pierwsza na polskim rynku książka, która podchodzi do tego zagadnienia w tak otwarty i rzeczowy sposób. Autorzy pokazują, że w wielu osobach tkwi potrzeba spełniania najskrytszych, nawet miejscami mrocznych i dziwnych fantazji. Objaśniają, na czym polega kontrakt D&P oraz jakiego rodzaju techniki mogą wykorzystywać osoby chcące spróbować odmiany w swoim życiu erotycznym. Intensywna stymulacja, kary cielesne, klapsy, chłosta czy wiązanie są powszechnymi zachowaniami i technikami w BDSM. Taki styl życia wiąże się częstokroć z indywidualizacją własnego ciała, jak choćby: piercingiem, tatuażami czy skaryfikacją. Publikacja ta, to nie tylko zbiór licznych praktyk, lecz przede wszystkim unaocznienie, że D&P jest stylem życia i specyficznym światopoglądem na wiele kwestii społeczno-kulturowych.

Autorzy publikacji pokazują wywiady z miłośnikami tego rodzaju praktyk i podkreślają, że norma w seksie tak na prawdę nie istnieje. Uzmysławiają, że tak na prawdę liczy się to, czy na daną technikę jest obopólna zgoda. Takie kwestie jak fetyszyzm, "złoty deszcz" czy przebieranki wymagają dużego zaufania do partnera w miłosnych igraszkach. Osoba uległa musi mieć pewność, że dominujący partner umie posługiwać się różnymi akcesoriami. W książce są one obszernie opisane i wymienione. Publikacja jest napisana językiem barwnym i ciekawym, co sprawia, że lekturę kończy się w dość szybkim tempie. Okładka została wykonana interesująco i ze smakiem, przez co można spokojnie umieścić ją na swojej półce. Seksuolodzy, psychologowie oraz terapeuci coraz częściej mówią o tym, że w seksie liczy się przede wszystkim to, aby partnerzy się miedzy sobą komunikowali i byli siebie na wzajem pewni. Norma w akcie seksualnym nie zależy od pozycji, czasu czy miejsca lecz od tego, aby oboje partnerów znalazło zaspokojenie swoich potrzeb za wzajemnym porozumieniem.

"Inna rozkosz. Świat dominacji i uległości seksualnej" dla wielu osób może wydać się książką co najmniej kontrowersyjną. Poruszana w tej publikacji choćby, liczba członków aktu seksualnego, która nie musi ograniczyć się do dwóch osób od razu budzi skrajne emocje. Członkowie zaliczający się do D&P wywodzą się z przeróżnych grup społecznych oraz zawodowych. Co dodatkowo pokazuje szerokość tego zjawiska. Wywiady zamieszczone w tej książce są bardzo ciekawie przeprowadzone i pokazują tematykę BDSM z ludzkiej, szerszej strony. Warto przeczytać tą pozycję choćby ze względu na poznanie odmiennych zachowań i poszerzyć własny światopogląd. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Czarna Owca:

Wydawnictwo Czarna Owca
7 komentarzy
Unknown pisze...

Nie czytałam jeszcze pozycji tego typu, ale chyba pora to zmienić:)

Unknown pisze...

Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę książkę :D

Unknown pisze...

Nie czytałam tej książki, bo nie jest to mój ulubiony rodzaj. Po Twojej recenzji stwierdzam, że może być ciekawa.

Unknown pisze...

Może być interesująca, lubię książki erotyczne.

Yuri Ossaka pisze...

Zapowiada się interesująco.

Sylwia W. pisze...

Teraz muszę ją dorwać:).

Unknown pisze...

Kusząca recenzja, kusząca. Coraz bardziej skłaniam się w stronę tej pozycji.