sobota, 7 listopada 2015

Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces - Shane Snow

Email Edytuj post

Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces - Shane Snow


Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces - Shane Snow

Tytuł: Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces
Autor: Shane Snow
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2015
Liczba stron: 272


"Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces" pokazuje jak skrócić sobie drogę do osiągnięcia wymarzonych celów. Jak w dość krótkim czasie osiągnąć to, co niektórym zajmuje długie lata ciężkiej pracy, lub w ogóle nie udaje się im osiągnąć wymarzonego celu. Autor idzie za przykładem Billa Gatesa oraz Aleksandra Wielkiego. Unaocznia, że dzięki myśleniu lateralnemu możemy osiągnąć rzeczy wielkie. Shane Snow daje nam dźwignię rozwoju, lecz tylko my sami musimy po nią sięgnąć.

Autor w swojej książce nie raz mówi o łamaniu stereotypów i drodze pod prąd. Zdobycie dużych pieniędzy i sławy możliwe jest tylko wtedy gdy działamy niekonwencjonalnie skupiając się ściśle na określonym celu. W zdobyciu sukcesu arcy ważna jest innowacyjność, łamanie konwencji i uczenie się na licznych błędach konkurentów. Tylko zmierzając pod prąd, wymyślając coś zupełnie nowego możemy osiągnąć sukces, o którym innym się nawet nie śniło. Snow pokazuje na licznych przykładach znanych osobistości, że osiągnięcie tych wielkich celów stoi w zasięgu naszych rąk. Analizuje dokładnie ich dokonania i wyciąga daleko idące wnioski. Prawda jest z pozoru oczywista jednak na prawdę potrafią wcielić ją w życie zaledwie nieliczni. Najwięksi tego świata nigdy nie spoczywali na laurach i po osiągnięciu wielkich osiągnięć wyznaczali sobie kolejne cele, jeszcze bardziej ambitne. Czy ty drogi czytelniku chcesz stać się jednym z nich?

"Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces" to lektura wymagająca sporego zaangażowania od czytelnika. Po przeczytaniu tej książki należy na prawdę się zastanowić nad swoimi działaniami i dokonać odpowiednich korekt. Jeżeli rzeczywiście pragniemy osiągnąć sukces to powinniśmy wziąć sobie do serca rady Shane'a Snow'a. To porywająca książka traktująca o wielu rodzajach myślenia lateralnego oraz strategii twórczych. Wymienione w tej pozycji techniki i rady stanowią podstawę osiągnięcia sukcesu. Rozdziały takie jak Hakowanie drabiny „Znudzeni mormoni” czy Trening z mistrzami „Złodziej głosu” wnoszą sporo nowej wiedzy pobudzającej do działania. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Helion:

Wydawnictwo Helion
2 komentarze
Happy Makane pisze...

Słyszałam, że książka jest dobra, już dopisałam ją do swojej listy zakupowej:)

Almead Alrack pisze...

Jestem otwarty również na poradniki, więc kto wie, może po nią sięgnę...