niedziela, 27 września 2015

Shoko Nakamura i Wiesław Dudek - Jan Stanisław Witkiewicz

Email Edytuj post

Shoko Nakamura i Wiesław Dudek - Jan Stanisław Witkiewicz


Shoko Nakamura i Wiesław Dudek - Jan Stanisław Witkiewicz

Tytuł: Shoko Nakamura i Wiesław Dudek
Autor: Jan Stanisław Witkiewicz
Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 1 lipca 2015
Liczba stron: 168


"Shoko Nakamura i Wiesław Dudek" przedstawia czytelnikom postacie najwybitniejszych europejskich artystów baletu, będących kochającym się małżeństwem, Shoko Nakamury i Wiesława Dudka. Książka pokazuje wiele wyrzeczeń, bólu i ogromnej pracy jaką musieli ponieść aby odnieść sukces na światową skalę. Pozycja ta pokazuje również chwile dumy i szczęścia nie tylko na scenie, lecz również w burzliwym życiu prywatnym.

Wiesław Dudek, jeden z największych polskich tancerzy oraz Shoko Nakamura wybitna, japońska tancerka baletu zostali połączeni zawodowo jak i prywatnie dzięki Staatsballett Berlin. Gdzie byli solistami, ich wspólna droga połączyła się, a w niniejszej książce opowiadają o swoim życiu zawodowym i prywatnym. Uraczymy tu również wcześniej niepublikowane listy i wspomnienia. Pozycja ta to wyjątkowa biografia, która pokazuje wątpliwości, marzenia i trudności tancerzy podczas wielu wyjątkowych spektakli na największych, światowych scenach. To wzruszająca podróż do świata Nakamury i Dudka, pokazana z perspektywy osobistej jak i zawodowej. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się wiele o słynnych tancerzach, których pokochało tak wielu widzów. Z zapałem przeczytałem tą książkę, nie raz mając ciarki na plecach. Polecam lekturę tej pozycji głównie miłośnikom baletu, choć osoby lubiące biografie także powinni poczuć się usatysfakcjonowani.

"Shoko Nakamura i Wiesław Dudek" podaje wiele faktów z życia tancerzy, których próżno szukać gdzie indziej. Jak choćby, że parą zostali dopiero w Berlinie, pomimo, że ich drogi wcześniej się już krzyżowały. Teraz para podaje, że ich artystyczna droga zmierza do Tokio. Marzenia Shoko Nakamury odnośnie zatańczenia przed ojczystą publicznością stały się na tyle duże, że artyści postanowili wcielić je w życie. Dowiemy się z tej publikacji wiele o zawodzie tancerza, o blaskach i cieniach tego zawodu oraz o licznych trudnych rolach i głębokiej miłości. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Iskry

Wydawnictwo Iskry
6 komentarzy
Unknown pisze...

Okładka przepiękna, przyciąga niesamowicie. Kocham wszystko co związane z baletem, więc na pewno po nią sięgnę.

Unknown pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu.

Unknown pisze...

Zdecydowanie moja tematyka, więc bardzo chętnie ją przeczytam.

Unknown pisze...

Jestem otwarta na każdy rodzaj książek, więc może się skuszę:).

Unknown pisze...

Zapowiada się zacnie, chętnie przeczytam.

Unknown pisze...

Lubię fakty biograficzne, opowieść o życiu autentycznych tancerzy kusi. Więc na pewno przeczytam.