poniedziałek, 21 września 2015

Spice and Wolf #1 - Isuna Hasekura

Email Edytuj post

Spice and Wolf #1 - Isuna Hasekura


Spice and Wolf #1 - Isuna Hasekura

Tytuł: Spice and Wolf #1
Autor: Isuna Hasekura
Wydawca polski: Studio JG
Gatunek: Fantasy, Romans
Data wydania: 25 marca 2013
Liczba tomów: 11
Liczba stron: 176

"Spice and Wolf" wciągnęło mnie w swój świat, przepiękną kreską i dopracowanymi tłami. Ciekawa fabuła, barwni bohaterowie z Lawrencem i Horo na czele przyciągają do czytania. Podczas lektury wsiąkamy w liczne intrygi, magię i zagmatwany świat. Poznamy losy pewnego kupca i jego wilczej dziewczyny, które potrafią wciągnąć da długi czas. Dzięki swym niecodziennym umiejętnością Horo potrafi odróżnić prawdę od kłamstwa, co przysparza bohaterom wiele ciekawych perypetii.

Craft Lawrence jest wędrownym kupcem, który przybywa do wioski Pasroe w celu ubicia kilku intratnych interesów. Jednak święto plonów pokrzyżuje mu plany zarobkowe. Podłamany, postanawia opuścić miasto. Wyruszając wieczorową porą zauważa, że na wozie nie jest sam. Towarzyszy mu pasażerka na gapę, która okazuje się posiadać ogon i zwierzęce uszy. Jakby tego było mało Craft dowiaduje się, że nazywa się Horo. Tak samo jak lokalne bóstwo, ku czci którego wyprawiono święto. Niecodzienna dziewczyna okazuje się magicznym, wilczym bóstwem, które posiada niecodzienne zdolności. Między innymi potrafi wyczuć czy ktoś kłamie, czy mówi prawdę. Co nie raz potrafi się na prawdę przydać podczas podróży. Postanawiają wyruszyć razem w niesamowitą podróż ku odległej północy. Krainie z której pochodzi Horo, podróżnicy napotkają na swej drodze wiele niebezpieczeństw, o których nawet sobie nie zdają sprawy.

Nietypowa fabuła tej serii oraz przepiękne grafiki sprawiają, że jest na czym zawiesić oko. Różnego rodzaju budynki, ludność czy detale zostały przedstawione nad wyraz realistycznie i szczegółowo. Większość paneli zostało zapełnionych i widać, że autor sporo się napracował tworząc mangę. W mandze znajdują się również nagie sceny, które mogą speszyć młodszych czytelników. Jednak zostały wykonane realistycznie i ze smakiem więc nikt nie powinien poczuć się zgorszony. Duże użycie rastrów oraz pieczołowitość wykonania jak najbardziej przypadło mi do gustu. Postacie zostały narysowane realistycznie i przykuwają uwagę. W środku znajdziemy kilka ładnych kolorowych stron, co również zasługuje na plus. Osoby lubiące kocie uszka i odrobinę magii bez wahania powinni sięgnąć po tą mangę Isuno Hasekury. Bez wątpienia potrafi ona dostarczyć sporej dawki emocji i wrażeń podczas lektury. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy ponieważ stwierdzam, że warto.

"Spice and Wolf" serwuje nam doskonałe rysunki oraz genialne przedstawienie miasta, które wciągają i miejscami naprawdę potrafią zachwycić. Wydana jest w bardzo porządnej jakości, która powinna zadowolić większość fanów mangi. Pozycja ta to porządna fantastyka z świetną grafiką oraz z wieloma motywami porywającej sensacji. Bohaterowie są niezwykle złożeni i wielowymiarowi przez co lektura staje się prawdziwa i wiarygodna. Manga ta pokazuje, że magia może kryć się wszędzie, nawet w najmniej spodziewanym miejscu. Posiada porywające wątki fabularne, które nie jednego czytelnika przyprawią o mocniejsze bicie serca. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Studio JG:

Studio JG
6 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Dawno nie czytałam żadnej mangi, może pora to zmienić.

Unknown pisze...

Z chęcią, po nią sięgnę :)

Unknown pisze...

Ciekawa historia, na pewno się na nią połaszczę.

Unknown pisze...

Może być interesująca, okładka jest świetna:D

Unknown pisze...

Czytałam, bardzo interesująca i wciągająca fabuła. Warto po nią sięgnąć.

Unknown pisze...

Jak znajdę chwilę czasu, na pewno się za nią zabiorę:)