środa, 26 sierpnia 2015

Szalona Misja - Laurent Escoffier, David Franck

Email Edytuj post

Szalona Misja - Laurent Escoffier, David Franck


Szalona Misja

Tytuł: Szalona misja
Projektant: Laurent Escoffier, David Franck
Ilustrator: Paul Mafayon
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2015
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 minut


„Szalona misja” to planszówka pełna akcji, gdzie możemy się poczuć jakbyśmy grali w rasową grę platformową na peceta. Przyjdzie nam pokonywać coraz to trudniejsze poziomy i walczyć z różnymi dziwnymi i niepowtarzalnymi przeciwnikami. Bez myszki czy klawiatury, przy użyciu przezroczystych ekranów i flamastrów ruszymy ku ekscytującej przygodzie.

Szalona Misja

Cała zabawa polega na rysowaniu trasy na przezroczystej płytce, po uprzednim obejrzeniu trasy danego poziomu. Przedstawionej na ciekawych i kolorowych grafikach. Po narysowaniu własnej trasy, gracze sprawdzają efekty swoich rysunków. Prawidłowo poprowadzona linia dodaje dodatkowe punkty i bonusowe żetony. Punktacja gry odznacza się na bokach pudełka kartonowymi znacznikami. Podczas rozgrywki dostajemy również żetony nagród i kar, które urozmaicają i dodają emocji rozgrywce. Jeżeli najedziemy na oznaczony na planszy symbol kary lub nagrody jest to równoznaczne z ich zdobyciem. Żetony nagród używamy w dowolnym momencie i możemy je podzielić na dwie grupy: psikusy i supermoce. Żetony kar muszą zostać wprowadzone w następnej turze od zdobycia co wywołuje sporo emocji i dobrej zabawy. Podczas gry ważną umiejętnością jest wyczucie odległości, precyzja i wyobraźnia przestrzenna. Mamy do dyspozycji wiele poziomów, o rożnym stopniu zróżnicowania i trudności. Co sprawia, że gra cieszy jeszcze przez wiele rozegranych gier. Występowanie w grze żetonów kar i nagród dodatkowo urozmaica czas spędzony z grą, przesypujący się piasek w klepsydrze również dodaje dodatkowej adrenaliny. Mam nadzieję, że wyjdzie dodatek do tej gry ponieważ urozmaiciłoby to jeszcze i tak różnorodną rozgrywkę. Trudno się od niej oderwać i każda zakończona rozgrywka zachęca do kolejnych.

Szalona Misja

„Szalona misja” wydaje się z pozoru banalnie łatwa, jednak tak nie jest. Precyzyjne rysowanie jest bardzo rygorystyczne i czasami trudne do wykonania. Gra wymusza dokładność i dbałość o wykonywane rysunki. Jednym graczom wychodzi lepiej innym gorzej, choć wszyscy bawią się równie dobrze i próbują kolejnych podejść z flamastrem w ręku. Gra sprawia sporą frajdę i daje wiele możliwości rozgrywki. Bardzo ładne wykonanie, ciekawe i kolorowe rysunki przemawiają również za tą pozycją. Serdecznie polecam.
Szalona Misja
Zawartość pudełka:
21 dwustronnych plansz z 42 poziomami
5 przezroczystych ekranów
5 podkładek pod ekrany
5 zmazywalnych pisaków z gumkami
podkładka pod planszę poziomów
30-seknudowa klepsydra
5 znaczników punktacji
5 żetonów postaci
28 żetonów nagród
24 żetony kar
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
5 komentarzy
Unknown pisze...

Dobra zabawa gwarantowana:)

Unknown pisze...

Lubię planszówki, więc koniecznie muszę ją zdobyć :D

Unknown pisze...

W końcu z pewnością przyjdzie i na nią kolej.

Unknown pisze...

Coś zdecydowanie dla mnie. Gry z Rebela trzymają klasę ^^

Sylwia W. pisze...

Grałam i mogę polecić. Zabawa i adrenalina trzymają ciągle w napięciu, a dla dzieci miła odskocznia od komputera.