czwartek, 20 sierpnia 2015

Złoczyńcy znad Nilu - Steven Saylor

Email Edytuj post

Złoczyńcy znad Nilu - Steven Saylor


Złoczyńcy znad Nilu - Steven Saylor

Tytuł: Złoczyńcy znad Nilu
Autor: Steven Saylor
Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Roma sub rosa
Data wydania: 2015
Liczba stron: 352


"Złoczyńcy znad Nilu" to książka autorstwa Stevena Saylora z cyklu "Roma sub rosa". Autor jest świetnym historykiem i pisarzem, potrafiącym tworzyć ciekawych bohaterów wplecionych w realia zamierzchłych epok. Przygody Gordianusa przenoszą nas w świat licznych intryg i knować antycznego świata. Jest to niebanalny kryminał, który nie raz potrafi nieźle zaskoczyć.

Gordianus właśnie kończy dwadzieścia dwa lata i wraz ze swoją śliczną niewolnicą Bethesdą żyją w Aleksandrii. Czasy są jednak nie spokojne i nieznani sprawcy porywają Bethesdę, która ma zostać nałożnica znanego bogacza. Chłopak musi czym prędzej odnaleźć porywaczy i postarać się ją wykupić, lub odbić siłą. Misja jednak nie będzie łatwa i może w jej trakcie stracić o wiele więcej niż ukochaną niewolnicę...

Autor doskonale potrafi połączyć historię autentyczną z fikcją literacką. Przygody Gordianusa w poprzednich tomach jak i w tym, trzymają w napięciu do ostatniej strony. W książce znajduje się spora dawka szczegółowych opisów dotyczących choćby życia codziennego, topografii terenu czy obyczajów i broni. Steven Saylor przywiązuje uwagę do drobiazgów i przedstawia nam bogaty, antyczny świat w sposób bardzo realistyczny i wiarygodny. Pokazuje obraz epoki niezwykle plastycznie, wciągając dogłębnie czytelnika w opisywany świat. Historia antycznej Aleksandrii i śledztwa Gordianusa są na tyle wciągające, że ani się obejrzymy a przerzucimy ostatnią stronę książki. Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki tego autora i przygody Gordianusa.

"Złoczyńcy znad Nilu" to emocjonująca i lekka książka, autor pisze dojrzałym stylem i ma już na swoim koncie kilka powieści. Ta również staje na wysokim poziomie, kładąc większy nacisk na tło historyczne niż akcję. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, postacie ciekawią, a wątki fabularne potrafią zaskakiwać. Mamy sporą dawkę historii, nieco sensacji i kryminału. Bardzo porządnie napisana i intrygująca. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Rebis

Wydawnictwo Rebis
7 komentarzy
Unknown pisze...

Po powieść na pewno sięgnę!

Gerroor Ged pisze...

Lubię tego pana, więc z chęcią przeczytam.

Unknown pisze...

Dam jej szansę, za jakiś czas ^^

Sylwia W. pisze...

Czytałam fragment tej książki i zrobiła na mnie dobre wrażenie.:)

Unknown pisze...

Książka wydaje się naprawdę interesująca :D

Yuri Ossaka pisze...

Bardzo fajna pozycja, jak wpadnie mi w ręce to nie omieszkam przeczytać.

Unknown pisze...

Godna lektura.