niedziela, 2 sierpnia 2015

Buty Ikara. Biografia Edwarda Stachury - Marian Buchowski

Email Edytuj post

Buty Ikara. Biografia Edwarda Stachury - Marian Buchowski


Buty Ikara. Biografia Edwarda Stachury - Marian Buchowski

Tytuł: Buty Ikara. Biografia Edwarda Stachury
Autor: Marian Buchowski
Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 20 listopada 2014
Liczba stron: 600


"Buty Ikara. Biografia Edwarda Stachury" to lektura dosadna, dogłębna i pokazująca w najmniejszych nawet szczegółach biografię Edwarda Stachury. Książka wręcz obowiązkowa dla miłośników utworów autora, jak i dla osób lubiących porządnie wykonane biografie. Wsiąkając w lekturę przenosimy się w inny świat, w świat myśli Stachury, które były doprawdy intrygujące.

Na kartach książki dostajemy soczystą i barwną opowieść o życiu człowieka, wielkiego artysty. Legendarnego poety, pisarza, autora piosenek i wielu opowiadań. Stachura przekładał również poezję z języka francuskiego jak i hiszpańskiego, czego dowiadujemy się z wielu dokumentów i notatek samego autora. Książka wzbogacona jest również o liczne wypowiedzi bliskich Edwarda Stachury. Co pokazuje fenomen pisarza od jego bardziej prawdziwej i ludzkiej strony. Poznajemy wczesne dzieciństwo autora, jego przodków, burzliwe życie rodzinne (konflikty z despotycznym ojcem), problemy finansowe i pierwsze zmagania z pisaniem. Biografia pokazuje prawdziwe oblicze Edwarda Stachury, który był prawdziwym i niepokornym artystom. Twórczość autora pomimo tylu lat wciąż porywa kolejne pokolenia nowych czytelników.

"Buty Ikara. Biografia Edwarda Stachury" pokazuje Stachurę dogłębnie i wielowymiarowo. Miłośnicy autora nie mogą przegapić tej pozycji i obejść obok niej obojętnie. Książka pokazuje bogaty dorobek literacki jak i życiowy, burzliwe życie autora sprawia, że czyta się o nim z wypiekami na twarzy. Liczne utwory o, których jeszcze nie słyszałem czekają właśnie na swoją kolej. Zapraszam Was w podróż do wnętrza umysłu wielkiego pisarza, który z pewnością mógłby obdzielić swą pomysłowością i nieustępliwością nie jednego autora. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Iskry:

Wydawnictwo Iskry
6 komentarzy
Zakrecona pisze...

Słyszałam, że książka jest dobra, już dopisałam ją do swojej listy zakupowej:)

Unknown pisze...

Ciekawa recenzja, zainteresuję się tą pozycją ;).

Unknown pisze...

Bardzo lubię takie klimaty i historie, teraz muszę ją dorwać ^^.

Unknown pisze...

Jestem niezmiernie zainteresowana i zaciekawiona, zapowiada się niesamowita lektura.

Unknown pisze...

Książka przypadła mi do gustu, nie żałuję czasu poświęconego lekturze.

Unknown pisze...

Bardzo chętnie przeczytam, wydaje się być godna uwagi.