środa, 5 listopada 2014

Christopher Golden, Damian Couceiro - Sons of Anarchy. Synowie Anarchii (tom 1)

Email Edytuj post

Christopher Golden, Damian Couceiro - Sons of Anarchy. Synowie Anarchii (tom 1)


Christopher Golden, Damian Couceiro - Sons of Anarchy. Synowie Anarchii (tom 1)

Autor: Christopher Golden, Damian Couceiro
Tytuł: Sons of Anarchy. Synowie Anarchii (tom 1)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 4 października 2014
Liczba stron: 180
Ocena: 5/6

„Sons of Anarchy. Synowie Anarchii” jest to pierwszy tom komiksu, spin-offu popularnego serialu o tym samym tytule. Dostajemy tłumaczenie nieco złagodzone, pozbawione ostrzejszych zwrotów i wulgaryzmów. Jednak odnajdziemy tu również dobrze znanych bohaterów, Kozik no i Claya oczywiście. Więc fani serialu nie powinni poczuć się zawiedzeni, ponieważ w środku znajdziemy mnóstwo ślicznych grafik i ciekawej, emocjonującej fabuły. Tak jak to przystało na Synów Anarchi.

Akcję zaczynamy gdy Kozik, odkrywa coś, czego nie powinna poznać, wtykając noc w nie swoje sprawy. Tym samym zostaje zmuszona do szybkiej ucieczki. Ratując swoje życie zmierza do oddziału Synów Anarchii, którzy mieszczą swoją siedzibę w Tacomie. Będzie jej również potrzebna pomoc Jaxa i jego wiernych druhów, aby tam dotrzeć. Tig, który posiada dług wobec zmarłego przyjaciela, nie waha się pomóc dziewczynie w ryzykownej eskapadzie. Obiecuje dostarczyć ją całą i zdrową na miejsce przeznaczenia, choćby nie wiem co. Nawet sami SAMCRO nie wiedzą w co się pakują, nie przypuszczają nawet, że wdepnęli w porachunki, które mogą ich wiele kosztować.

Dostajemy w tym komiksie wartką akcję, rewelacyjne grafiki oraz niepowtarzalny klimat rodem z serialu. Wydanie jest na prawdę znakomite, twarda oprawa doskonale się prezentuje, a dołączony plakat, jest bardzo miłym dodatkiem w szczególności dla fanów serialu. Nie zabraknie również czarnego humoru, brutalnych ilustracji, które dają niezwykle ciężki i groźny klimat. Ciekawa kreska dodaje komiksowi charakteru, fabuła jest nietuzinkowa, pokazująca dodatkowe ciekawostki ze świata Sons of Anarchy. Okładka przykuwa uwagę, a zawartość potrafi wciągnąć czytelnika aż do samego końca lektury. Wewnątrz komiksu, między rozdziałami odnajdziemy białe tła, z naszkicowanym martwym ptakiem, chyba krukiem. Właśnie detale takie jak ten dodają niebywałego smaczku całości, ponieważ potrafią wprowadzić kontrast i urozmaicić lekturę. W szczególności jak są wykonane ze smakiem i wyczuciem. Po zakończeniu lektury, napotkamy się jeszcze na galerie okładek, różne warianty okładki do tomu pierwszego, jak i okładki do tomów następnych. Jest no niebywale dodatek rewelacyjny, dla osób lubiących ładne i dopracowane grafiki. Pozycja ta przeznaczona jest raczej dla czytelników o mocnych nerwach, ze względu na dużą dawkę mocnych i brutalnych scen, choć jeżeli ktoś lubi mocne, miejscami wulgarne komiks powinien poczuć się usatysfakcjonowany.

„Sons of Anarchy. Synowie Anarchii” jest komiksem niezwykle dopracowanym, interesującym z dużą dawką przemocy, grozy i akcji. Dla fanów serialu jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Osoby o trochę słabszych nerwach mógłby nie przebrnąć przez dość brutalną całość. Z pewnością sięgnę po kolejne komiksy, dostarczając sobie dużej dawki adrenaliny i mocnych wrażeń. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
 wydawnictwu Sine Qua Non:

5 komentarzy
Unknown pisze...

Ciekawie napisana recenzja, a po komiks z pewnością sięgnę.

Unknown pisze...

Serial przypadł mi do gustu, więc może na komiks również się skuszę :)

Unknown pisze...

Mam na niego chrapkę już od pewnego czasu :D

Unknown pisze...

Zapowiada się super, chętnie przeczytam. Narobiłeś mi wielkiej ochoty na ten komiks^^

Unknown pisze...

Na pewno się połaszczę. Okładka prezentuje się okazale :)