czwartek, 27 lutego 2014

Opowieść Panny Młodej tom 1 - Kaoru Mori

Email Edytuj post

 Opowieść Panny Młodej tom 1 - Kaoru Mori


Opowieść Panny Młodej tom 1 - Kaoru Mori

Tytuł: Opowieść Panny Młodej tom 1
Autor: Kaoru Mori
Wydawnictwo: Studio JG
Data wydania: 20 czerwca 2013
Liczba stron: 196
Ocena: 5/6

„Opowieść Panny Młodej” tom 1 to manga autorstwa znakomitej rysowniczki Kaoru Mori, już od pierwszych stron zaskarbiła sobie moją sympatię, ciekawą kreską i dbałością o najmniejsze szczegóły. Wspaniały pomysł, interesujące losy bohaterów, porywający klimat oraz wciągająca fabuła po prostu przyciąga. Oto pierwszy komiks osadzony w świecie nietuzinkowych koczowniczych plemion. Pozycja ta zrobiła na mnie piorunujące wrażenie.

Amir jest młodą dwudziestoletnią dziewczyną, członkinią koczowniczego rodu Halgalów. Pewnego dnia zostaje pospiesznie wydana za mąż za dużo młodszego bo, aż o osiem lat Karluka, najmłodszego syna odlegle spokrewnionej z nimi rodziny Eihonów. Dziewczyna przyjmuje tą decyzję z pokorą i opuszcza swoje plemię aby zamieszkać wraz z nowym mężem i jego rodziną. Dziewczyna jest bezpośrednia i otwarta, biegła w jeździectwie i łucznictwie oraz bardzo inteligentna, dlatego bez trudu potrafi poradzić sobie w nowym otoczeniu. Miasto na Jedwabnym Szlaku okazuje się dla niej przyjazne i przyjmuje ją bardzo ciepło. Młoda Amir odnajduje swoje miejsce w nowym społeczeństwie i nawet z biegiem czasu zakochuje się w Karluku. Jednak szczęście młodej pary zostaje nagle zburzone, niespodziewanie do miasta przybywa starszy brat Amir. Rodzina dziewczyny żąda unieważnienia małżeństwa i oddania jej z powrotem. Młoda para jest zdruzgotana całym obrotem sytuacji, kiedy w końcu się pokochali okrutny los chce ich rozdzielić. Wojna wisi w powietrzu a spór między zwaśnionymi rodzinami cały czas się zaostrza. Czy miłość tych dwojga będzie w stanie przezwyciężyć postawione przed nimi trudności i czy będą w stanie w końcu żyć razem w spokoju? Czy zwaśnione rody dojdą jednak do porozumienia? Zapraszam do lektury a z pewnością się o tym przekonacie.   

Okładka przykuwa uwagę, a zawartość potrafi wciągnąć czytelnika aż do samego końca lektury. Szata graficzna prezentuje się dobrze, jest dopracowana i oddaje klimat ludów koczowniczych. Kreska przypadła mi do gustu. Postacie są realistyczne, mimika twarzy przekonuje, a twarze bohaterów są naturalne. Kreska, jest wyrazista, podkreślająca panujący w komiksie klimat. Wciągająca, barwna opowieść o plemionach żyjących w Azji, przedstawiająca ich życie codzienne, tradycję i kulturę, a także pobudki kierujące mieszkańcami tych specyficznych plemion. Wszystko pod płaszczykiem opowiedzenia historii o aranżowanym małżeństwie z nutką ciekawego i nieco kontrowersyjnego pomysłu. Amira i Karluk są głównymi bohaterami tej pozycji i są to postacie przykuwające uwagę od początku, aż do samego końca komiksu. Dla wydawnictwa należą się pochwały za genialne wydanie tej pięknej pozycji. Forma i sposób w, który komiks został wydany niezwykle przypadł mi do gustu i dzięki takiemu rozwiązaniu czytało się go bardzo wygodnie i przyjemnie. Manga ta posiada lakierowaną oprawą oraz strony ze znakomitego jakościowo papieru co jeszcze uprzyjemnia lekturę. Fabuła jest porywająca, a zakończenie zupełnie zaskakuje swoją nieprzewidywalnością. Całość wypada bardzo pozytywnie i przystępnie, jest to bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich miłośników profesjonalnie wydanych mang i ciekawej, niebanalnej fabuły.

„Opowieść Panny Młodej” to ciekawe połączenie okruchów życia ze stonowanym, acz poruszającym dramatem. Manga zawiera w sobie intrygującą fabułę, która w ogólnym podsumowaniu wypada bardzo dobrze, bardzo rzetelnie wykonana, dopracowana od strony graficznej jak i fabularnej. Manga narysowana z zachowaniem najmniejszych nawet detali, cieszy oko. Pomysł i wykonanie zasługują na najwyższe uznanie i za to bardzo duży plus dla autorów. Nie mogę się już doczekań kontynuacji. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję 
Studiu JG

Studio JG
5 komentarzy
Unknown pisze...

Ciekawa historia, na pewno się na nią połaszczę.

Unknown pisze...

Kolejna warta uwagi pozycja, którą chciałabym przeczytać :).

Unknown pisze...

Lubię mangi Pani Mori, okładka bardzo mi się spodobała.

Unknown pisze...

Z chęcią bym przeczytała.

Unknown pisze...

Dawno nie czytałam rzadnej mangi, może pora to zmienić :D