poniedziałek, 28 października 2013

Dean Koontz - Odd Thomas. Diabelski pakt

Email Edytuj post

 Dean Koontz - Odd Thomas. Diabelski pakt


Dean Koontz - Odd Thomas - Diabelski pakt
 
Autor: Dean Koontz
Tytuł: Odd Thomas - Diabelski pakt
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Scenariusz: Dean Koontz
Rysunek: Queenie Chan
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Data wydania: 5 października 2013
Liczba stron: 224
Ocena: 5/6

Dean Koontz jest jednym z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy, jest autorem wielu bestsellerów, dzięki niepowtarzalnemu stylowi i wielu nietuzinkowym pomysłom. Jego książki zostały przetłumaczone na 38 języków, 13 powieści trafiło na listę twardookładkowych bestsellerów "New York Timesa", co jest dowodem jego talentu jako pisarza. Odd Thomas: Diabelski pakt to fascynujący, prowadzony w niezwykle ciekawym klimacie komiks o nastoletnim chłopaku z wyjątkowymi nadnaturalnymi umiejętnościami.

Odd Thomas to młody chłopak, który sprawia wrażenie typowego nastolatka. Ma kochającą dziewczynę, mieszka w  miasteczku Pico Mundo pracując w tamtejszej restauracji. Jednak posiada mroczną przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Odd ma niepowtarzalny dar będący zarazem przekleństwem, jego zdolnością jest możliwość komunikowania się ze zmarłymi. Swój dar wykorzystuje pomagając policji w rozwiązywaniu trudnych spraw. Gdy w miasteczku w którym mieszka ktoś zabija dziecko, a na dodatek zamieszana w to jest jego znajoma, postanawia zająć się tą sprawą. Odd Thomas ma niebywałą przewagę nad policją, ponieważ może dowiedzieć się od zabitego chłopca kto go zamordował. Jednak czy będzie to takie proste?

Jest to komiks utrzymany w klimacie japońskiej mangi, ma interesującą kreską, dopracowaną i staranną. Historia głównego bohatera wciąga błyskawicznie, czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Scenariusz jest całkiem niezły, wartka akcja, humorystyczne dialogi sprawiają, że całość przyciąga. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Koontza oraz głównego bohatera Odda Thomasa. Komiks kierowany jest do fanów powieściowego Koontza, Ci nie będą na pewno zawiedzeni. Fabuła pełna jest kryminalnych motywów, a napięcie utrzymane jest do samego końca. Zakończenie nieźle mnie zaskoczyło.

"Diabelski pakt" czyta się błyskawicznie, a usnuta przez pisarza intryga pełna jest zarówno nieoczekiwanych zwrotów akcji jak i licznych niedopowiedzeń. Komiks potrafi zapewnić sporo rozrywki, intrygującej fabuły oraz dużą dawkę humoru. Świetne ilustracje i dopracowana kreska dopełniają spójną i ciekawą całość. Bardzo gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
 wydawnictwu Sine Qua Non:

6 komentarzy
Unknown pisze...

Bardzo ciekawa recenzja, lubię mangi więc może się skuszę.

Unknown pisze...

Ciekawa historia na pewno warta przeczytania.

Unknown pisze...

Lubię mangi sensacyjne, więc z pewnością po nią sięgnę.

Unknown pisze...

Jak znajdę chwilę czasu, na pewno się za nią zabiorę:)

Anonimowy pisze...

Dawno nie czytałam rzadnej mangi, może pora to zmienić :D

Zakrecona pisze...

Z chęcią bym przeczytała.