niedziela, 13 października 2013

Corbeyran, Defali, Hedon - Assassin's Creed: 1 Desmond

Email Edytuj post

Corbeyran, Defali, Hedon - Assassin's Creed: 1 Desmond


Corbeyran, Defali, Hedon - Assassin's Creed - 1 Desmond

Autor: Corbeyran, Defali, Hedon
Tytuł: Assassin's Creed tom 1 Desmond
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 48
Data wydania: 2011
Ocena: 4+/6

Seria gier Assassin’s Creed stała się bestsellerem na całym świecie, zyskała wielką sławę, i to słusznie. Wspaniały pomysł, interesujące losy bohaterów, dużo akcji oraz wciągająca fabuła po prostu przyciąga. Oto pierwszy komiks osadzony w świecie słynnej gry, Czy jest wart uwagi oraz czy jest tak samo dobry jak gra? Zapraszam do recenzji.

Akcja komiksu opiera się na zagadkach, tajemnicy oraz intrygach. Autorzy roszaduią fabułą na kartach komiksu, pokazując wiele wątków z gry. Fabuła ze szklanego ekranu, przenosi się na na papier. Sam finał komiksu został zamknięty w kilku kwadratach i został pokazany z należytym charakterem oraz dokładnością. Fabuła komiksu została troszkę skrócona, lecz wcale jej to nie zaszkodziło. Osoby, które nie miały szczęścia zagrać, powinny także odnaleźć się w realiach Assassin's Creeda . Komiks powinien dotrzeć do fanów serii oraz do osób nie zaznajomionych z realiami gry.

Szata graficzna prezentuje się dobrze, jest dopracowana i oddaje klimat gry. Kreska przypadła mi do gustu. Postacie są realistyczne, mimika twarzy przekonuje, a twarze bohaterów są naturalne. Kolory, są wyraziste, podkreślają panujący w komiksie klimat. Dla wydawnictwa należą się pochwały za genialne wydanie komiksu. Format także bardzo fajny, w dwóch wersjach oprawy: twardej i miękkiej, oraz adekwatna cena sprawia, że komiks jest bardzo ciekawą pozycją.

Assassin's Creed tom 1 Desmond  jest komiksem bardzo dobrym. Tytuł ten powinien przypaść do gustu fanom jak i osobą niezaznajomionym z częściami gry. Staranne wydanie, ciekawa kreska są jednymi z atutów, które przemawiają za tym komiksem. Przystępna cena również kusi. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tegoż komiksu serdecznie dziękuję
 wydawnictwu Sine Qua Non:

5 komentarzy
Unknown pisze...

Uwielbiam tą grę, chętnie przyjrzałbym się więc bliżej tej pozycji :D

Unknown pisze...

Zapowiada się nieźle, na pewno przeczytam.

Unknown pisze...

Brzmi interesująco, zdecydowanie moje klimaty. Chętnie przeczytam :).

Unknown pisze...

Ciekawa recenzja, nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.

Zakrecona pisze...

Bardzo fajna pozycja, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.