wtorek, 17 lipca 2018

Mezopotamia - Georges Roux

Email Edytuj post

Mezopotamia - Georges Roux


Mezopotamia - Georges Roux

Tytuł: Mezopotamia
Autor: Georges Roux
Seria: Dzieje Orientu
Wydawnictwo: Akademickie Dialog
data wydania: 2018
Liczba stron: 444

Mezopotamia” jest to książka autorstwa Georgesa Rouxa, która zabiera nas do malowniczego i tajemniczego świata Mezopotamii. Jest to bardzo udane opracowanie, dostarczające czytelnikom sporo nowej wiedzy na temat tego porywającego okresu historycznego. W publikacji tej znajdziemy, wiele szczegółowych omówień wielu mitów oraz drobiazgowe przedstawienie heroicznych bohaterów. Roux wyjaśnia drobiazgowo również zawiłą problematykę z nimi związaną. Pozycję tą czyta się niezwykle szybko od pierwszej do ostatniej strony, ze względu na mnogość ciekawostek i lekki język autora.

Mezopotamia jest jedną z najstarszych cywilizacji starożytnego świata. Wywarła ona ogromny wpływ na wiele późniejszych kultur i pozostawiła po sobie spory dorobek w postaci licznych znalezisk archeologicznych. Niniejsza książka opisuje rozwój Mezopotamii od jej początków aż do upadku Babilonu. Autor dzieli się z czytelnikami swą szeroką wiedzą i przekazuje ją w lekki i zrozumiały sposób. Dzięki tej pozycji dowiemy się wiele o tamtejszej sztuce, religii czy ustroju gospodarczo-społecznym. Georges Roux omawia wiele cywilizacji starożytnej Mezopotamii jak choćby Sumer, Akad, Babilon czy Asyrię. Jest to rewelacyjna książka, która w wyczerpujący sposób wyjaśnia burzliwą historię Bliskiego Wschodu.

Książka zawiera wiele elementów kulturowo-historycznych, które ukazują czytelnikom realia życia w tamtych trudnych czasach. Wszystko zostało podparte solidną wiedzą naukową, dzięki czemu lektura jeszcze bardziej wciąga. Historia Mezopotamii z roku na rok zaczyna odkrywać coraz bardziej swoje tajemnice i ukazywać, że tamtejsi ludzie posiadali rozbudowaną, zaawansowaną kulturę. Niniejsza książka powinna przypaść do gustu miłośnikom historii, mitologii oraz archeologii. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Książka jak najbardziej dla mnie :)

Michał Adamowicz pisze...

chętnie po nią sięgnę

Leluch Poleluch pisze...

nie słyszałem o tej książce ale widzę że muszę się z nią zapoznać.

Vigrio Salza pisze...

Kusisz :D !

Neris Iko pisze...

Musi być moja.