czwartek, 12 lipca 2018

Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik

Email Edytuj post

Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik


Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik

Tytuł: Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik
Autor: Paweł Zych, Witold Vargas
Seria: Legendarz
Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: 2018
liczba stron:  200

Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik” jest kolejnym tomem autorstwa Witolda Vargasa i Pawła Zycha, który stanowi kontynuację bardzo interesującej serii Legendarz. Autorzy tym razem skupiają się na mitycznym zawodzie kowala i przyglądają się różnorakim legendom z nim związanym. W książce przeczytamy, chociażby o bogach-kowalach, czarownicach czy zawieraniu paktu z diabłem. Autorzy wyjaśniają również niemal magiczne pochodzenie żelaza oraz jego transmutację w szlachetne kruszce. Pozycja ta zawiera mnogość ciekawostek, które przenoszą nas w świat porywających opowieści.

Książka ta jest obszernym katalogiem licznych mitów i legend, które są związane z rolą kowala. Całość jest bogato ilustrowanym albumem, który można potraktować jako kompletne kompendium wiedzy o magicznym zawodzie kowala. Całość utrzymana jest w klimacie baśniowości, dzięki czemu lektura wciąga już od pierwszej strony. Autorzy spisali się na medal, tworząc ten bogaty katalog. Polecić go można wszystkim miłośnikom fantastyki oraz badaczom dawnych, słowiańskich wierzeń. Mnogość ciekawych opowieści oraz ponad kilkadziesiąt klimatycznych ilustracji sprawia, że jest to pozycja obowiązkowa do przeczytania.

„Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik” zabiera czytelników w tajemniczy świat magii i niezwykłości, pozwalając, chłonąć wierzenia dawnych Słowian. Wydanie w twardej oprawie rewelacyjnie prezentuje się na półce, stanowiąc perełkę w księgozbiorze każdego fana fantastyki. Książka oferuje dużą dawkę ciekawostek i informacji w szczególności dla fanów mitów i legend. Pozycja ta w przystępny sposób zachęca do dalszego zgłębiania naszych korzeni, jak i historii. Jak najbardziej Wam ją polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
2 komentarze
Neris Iko pisze...

Bardzo ciekawa seria :)!

Sayuri Veronique pisze...

chętnie się z nią zapoznam