środa, 27 czerwca 2018

W mocy wichru - Agnieszka Hałas

Email Edytuj post

W mocy wichru - Agnieszka Hałas


W mocy wichru - Agnieszka Hałas

Tytuł: W mocy wichru
Autor: Agnieszka Hałas
Cykl: Teatr węży (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 6 marca 2018
Liczba stron: 608

„W mocy wichru” to ostatni tom rewelacyjnego cyklu o świecie Zmroczy. Agnieszka Hałas wciągnęła nas w mroczny i intrygujący świat, za sprawą realistycznych opisów i bohaterów z krwi i kości. „Teatr węży” przemawia do wyobraźni czytelnika i sprawia, że wręcz nie możemy się od niego oderwać. Intrygujący trzeci tom rewelacyjnej trylogii nieubłaganie ciągnie nas do wybuchowego finału, gdzie wszystko może się zdarzyć. Wsiąknijmy znów w niebezpieczny świat Zmroczy, gdzie mroczna magia i złowieszcze demony sprawią, że ciarki nie raz przebiegną Ci po plecach.

Marshia Lavalle przez długi czas była na usługach Otchłani, jednak nie był to mądry wybór. Krzyczący w Ciemności znów musi uciekać przed dawnymi wrogami, a Anavri stara się okiełznać swój dar. W jednym z miast nad Zatoką Snów czai się psychopatyczny morderca. Czy komuś uda się go złapać? I jaką rolę odegra w tym wszystkim Krzyczący w Ciemności. Zapraszam do lektury, a z pewnością się przekonacie.

Książka jest rasową pozycją dark fantasy, która od pierwszych stron wciąga w swój mroczny świat. Poprzedni tom pochłonął mnie bez reszty, dlatego nie mogłem nie zajrzeć również do tego tomu. Świat przedstawiony przez autorkę znów, aż tętni mrokiem i licznymi trudami bohaterów. Magia i liczne niezwykłości po raz kolejny potrafią zaciekawić, tworząc niepowtarzalny klimat. Agnieszka Hałas potrafi zaciekawić swoją twórczością, dlatego od lektury trudno się oderwać.

„W mocy wichru” jest udanym zwieńczeniem serii, która trzymała w napięciu i nie pozwalała się nudzić choć przez chwilę. Miłośnicy dark fantasy powinni poczuć się usatysfakcjonowani i nie powinni żałować czasu poświęconego lekturze. Agnieszka Hałas pisze w sposób barwny i dosadny, dzięki czemu dostarczyła mi dużej dawki emocji. Bogaty świat, barwny język i tętniący realizmem świat sprawiają, że czytelnik ma ciągle ochotę na dalszą porcję lektury. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:
Wydawnictwo Rebis
5 komentarzy
Neris Iko pisze...

Z chęcią ją kiedyś przeczytam:).

Koletea Mims pisze...

Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę pozycję :P

Lydia Beetlejuice pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.

Madziak M.S. pisze...

Interesująca, zachęcająca recenzja. Może kiedyś sięgnę po tę pozycję.

Sayuri Veronique pisze...

Bardzo fajna powieść, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.:D