środa, 27 czerwca 2018

Europa jesienią - Dave Hutchinson

Email Edytuj post

Europa jesienią - Dave Hutchinson


Europa jesienią - Dave Hutchinson

Tytuł: Europa jesienią
Autor: Dave Hutchinson
Cykl: Pęknięta Europa (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 17 kwietnia 2018
Liczba stron: 408

„Europa jesienią” Dave'a Hutchinsona jest pierwszym tomem trylogii „Pęknięta Europa”, który przenosi nas do ogarniętego chaosem i wojnami świata. Powieść można zaliczyć do gatunku SF, choć znajduje się w niej również wiele innych podgatunków. Hutchinson posługuje się barwnym piórem, dzięki czemu książkę czyta się w zawrotnym tempie. Już od pierwszej strony wsiąknąłem w klimat książki i nie mogłem się oderwać, aż do zakończenia lektury.

Europa rozsypała się jak domek z kart, nastąpił wielki kryzys oraz wyniszczająca pandemia. Ciągle dochodzi do nowych podziałów, gdzie jak zwykle wygrywa silniejszy i sprytniejszy. Wszędzie panują spiski i intrygi, sprawiające, że nikt nie może się czuć bezpiecznie. W tym całym chaosie musi odnaleźć się Rudi, kucharz z krakowskiej restauracji. Niespodziewanie przyłącza się do szemranej organizacji, która prowadzi szkolenia wywiadowcze. Szybko zostaje tajnym kurierem i krąży po kontynencie, grając w kotka i myszkę z tajnymi służbami. Gdy coraz mocniej wnika w ten świat, uświadamia sobie, kto może być odpowiedzialny za cały ten bałagan...

Książka potrafi mono zaciekawić i czyta się ją niezwykle szybko. Jest to rasowe sf, które powinno przypaść do gustu fanom gatunku. Świat został stworzony z rozmachem, pokazując czytelnikowi ogrom brutalności wojny. Europa ukazana przez Hutchinsona została niezwykle barwnie opisana, a losy Rudiego potrafią zaciekawić i przyciągnąć do lektury. Język autora jest barwny i dosadny, a akcja mknie w zawrotnym tempie. Wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć, co sprawia, że lektura nie nuży. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki spod pióra Dave'a Hutchinsona, gdyż są jak najbardziej godne uwagi.

„Europa jesienią” intryguje i zaskakuje już od pierwszej strony, wzbudzając nie raz ciarki na plecach. Autor zaserwował swoim czytelnikom wiele niesztampowych rozwiązań, dzięki czemu jest to lektura najwyższych lotów. Losy bohaterów zaciekawiły mnie i śledziłem je z zapartym tchem. Polecam zapoznanie się z tym cyklem, gdyż jest jak najbardziej wart uwagi. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:
Wydawnictwo Rebis
4 komentarze
Happy Makane pisze...

Po powieść na pewno sięgnę!

Almead Alrack pisze...

Lubię tego pana, więc z chęcią przeczytam.

Ania Lenna pisze...

Dam jej szansę za jakiś czas :)

Paula Jagoda pisze...

Czytałam fragment tej książki i zrobiła na mnie dobre wrażenie.