poniedziałek, 18 czerwca 2018

Nieznanym szlakiem - Antoni Ferdynand Ossendowski

Email Edytuj post

Nieznanym szlakiem - Antoni Ferdynand OssendowskiTytuł: Nieznanym szlakiem
Autor: Antoni Ferdynand Ossendowski
Seria: Podróże retro
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data premiery: 2018-03-26
Liczba stron: 192

„Nieznanym szlakiem” jest kolejną rewelacyjną książką podróżnika i awanturnika Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego. Opowieści przepełnione są egzotyką i nutą dalekich, pasjonujących przygód. Autor snuje wciągające opowieści z jego podróży po wielu krajach, Europie, Azji czy Afryce. Jest to fascynujący zbiór opowiadań, który potrafi przyciągnąć do lektury każdego czytelnika spragnionego prawdziwych i emocjonujących historii.

Opowiedziane historie posiadają wyjątkowy i unikalny klimat, który jest niezwykle charakterystyczny dla twórczości Ossendowskiego. Autor w barwny, a zarazem lekki sposób ukazuje trudy podróży oraz ciekawie opisuje liczne perypetie, których ma okazję doświadczać. Przeczytamy, chociażby o zesłaniu go na Syberię czy poruszającym powrocie do Polski. Ossendowski opisuje również swoją przygodę z pracą redaktora, podczas której nosił przydomek Czort. Opisane historie zaciekawiają i wciągają od pierwszej do ostatniej strony.

W niniejszej książce znajdziemy przegląd licznych przygód autora, który chętnie dzieli się z czytelnikami przeżytymi sytuacjami. Ferdynand Ossendowski był między innymi podróżnikiem, dyplomatą, poliglotą, dziennikarzem oraz zapalonym erudytę. Przez wielu uznawany jest za drugiego po Henryku Sienkiewiczu najbardziej znanego polskiego pisarza znanego za granicą. W książce znajdziemy różnorodne opowieści, które dzięki swej niesamowitej atmosferze przeniosą nas, wgłąb odległych, niebezpiecznych krajów.

„Nieznanym szlakiem” niezwykle przypadła mi do gustu i wręcz nie mogłem się od niej oderwać. Nowele przedstawiają różnorodne historie, potrafiące na długo przykuć uwagę czytelnika. Podczas lektury nieraz złapie nas zaduma i refleksja, a barwność języka sprawia wręcz, że opisywane obrazy stają przed naszymi oczyma. A.F. Ossendowski był jednym z największych gawędziarz, który stał się znany na całym świecie głównie za sprawą swej książki „Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów”, opowiadającej między innymi o niemal mitycznej krainie Aharty. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zysk i S-ka:

Wydawnictwo Zysk i S-ka
6 komentarzy
Zakrecona pisze...

Chętnie przeczytam.

Michał Adamowicz pisze...

Książka wprost dla mnie :D.

Leluch Poleluch pisze...

W wolnej chwili się z nią zapoznam.

Madziak M.S. pisze...

Słyszałam o krainie Aharty, ciekawy temat.

Sayuri Veronique pisze...

Jest to jeden z moich ulubionych autorów. :)

Happy Makane pisze...

zachęciłeś mnie ;p