środa, 9 maja 2018

Przed Arką Noego. Nowa opowieść o potopie - Irving Finkel

Email Edytuj post

Przed Arką Noego. Nowa opowieść o potopie - Irving Finkel


Przed Arką Noego. Nowa opowieść o potopie - Irving Finkel

Tytuł: Przed Arką Noego. Nowa opowieść o potopie
Autor: Irving Finkel
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2018
Liczba stron: 470

„Przed Arką Noego. Nowa opowieść o potopie” jest porywającą opowieścią, podczas której autor zabiera nas w emocjonującą podróż, otwierającą wiele drzwi do niesamowitego świata starożytności. Irving Finkel jest znamienitym naukowcem, któremu udało się odczytać tekst napisany pismem klinowym na pewnej babilońskiej tabliczce. Odkrycie to pozwoliło poznać wiele wcześniej nieznanych faktów o niszczycielskim potopie.

Już od dawna było wiadome, że historia Noego, zapisana w Księdze Rodzaju wywodzi się ze znacznie dawniejszych przekazów. Irving Finkel postanowił odczytać tekst spisany pismem klinowym na glinianej tabliczce sprzed 3600 lat. Przedsięwzięcie to doprowadziło do zdumiewającego odkrycia na światową skalę. Okazało się, że tabliczka gliniana opisuje kształt arki oraz wiele szczegółowych danych dotyczących budowy łodzi, w której babiloński Noe – Atrachasis, król miasta Szurupak, zdołał uratować się przed szalejącym żywiołem.

Książka zawiera wiele elementów kulturowo-historycznych ukazujących czytelnikom: imiona bóstw, demonów, ich atrybuty, wady, jak i zalety. Irving Finkel głównie skupił się na informacjach związanych z arką, choć podczas lektury możemy natknąć się na wiele wzmianek o bogach, czy herosach. Wszystko zostało podparte wiedzą naukową, dzięki czemu lektura tej książki jeszcze bardziej emocjonuje. Historia potopu zaczyna odkrywać coraz mocniej swoje tajemnice i ukazywać, że nasi przodkowie również posiadali zaawansowaną kulturę. Niniejsza publikacja powinna przypaść do gustu w szczególności miłośnikom historii oraz mitologii.

„Przed Arką Noego. Nowa opowieść o potopie” jest pozycją nietuzinkową, na pewno wartą uwagi i poznania. W książce znajdziemy wiele trudno dostępnych ciekawostek i faktów, które mogą odmienić nasze myślenie na temat historii związanej z potopem. Historia Sumeru kryje jeszcze wiele zagadek do odkrycia, dlatego z niecierpliwością oczekuję na kolejne zaskakujące znaleziska i artefakty, które przybliżą nam naszą zaskakującą historię. Serdecznie polecam.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zysk i S-ka:

Wydawnictwo Zysk i S-ka
5 komentarzy
Unknown pisze...

Musi być moja!

Unknown pisze...

Zapowiada się zacnie, lubię takie klimaty.

Unknown pisze...

Może mi się spodobać.

Yuri Ossaka pisze...

Dam jej szansę :).

Unknown pisze...

Z ciekawości przeczytam.