środa, 9 maja 2018

Księga Mieczy - C.J. Cherryh, Robin Hobb i inni

Email Edytuj post

Księga Mieczy - C.J. Cherryh, Robin Hobb i inni


Księga Mieczy - C.J. Cherryh, Robin Hobb i inni

Tytuł: Księga Mieczy
Autor: C.J. Cherryh, Robin Hobb i inni
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 12 marca 2018
Liczba stron: 640

„Księga Mieczy” jest nową antologią opowiadań wielu znamienitych pisarzy jak choćby George'a R. R. Martina, Kena Liu czy Robin Hobb. Podczas lektury przeniesiemy się do wielu fantastycznych krain i przeżyjemy mrożące krew w żyłach przygody. Jest to antologia rasowych fantastów, autorów, którzy przedstawiają nam zaskakującą grupę nieustraszonych wojowników i wojowniczek. Nie zabraknie odwagi, heroizmu, szczęku stali i przelanej krwi...

Szesnaście opowiadań zostało napisanych przez szesnastu mistrzów fantastyki, Scotta Lyncha, C. J. Cherryha, Daniela Abrahama, Lavie Tidhara, Ellen Kushner i innych znamienitych twórców. Opowiadania ukazują wielką pomysłowość autorów i każde jest w stanie nas czymś zaskoczyć. Fascynujące podróże do magicznych krain pełnych prastarych czarów i niebezpiecznych przygód potrafią na długi czas przykuć do lektury. Antologia zawiera kilka naprawdę prawdziwych perełek, z którymi jak najbardziej warto się zapoznać. Z pewnością każdy z czytelników znajdzie w tej pozycji coś dla siebie.

„Księga Mieczy” to szesnaście opowiadań o różnej długości opiewających losy różnorakich bohaterów od magicznych po heroicznych. Jest to świetna antologia z historiami, które idealnie oddają klimat fantasy. Książka mnie pozytywnie zaskoczyła, a teksty, które znalazły się w niej, stoją na naprawdę wysokim poziomie. Warto się z nią zapoznać, ja bawiłem się świetnie podczas lektury. W „Synach smoka” George R.R. Martin zabiera nas po raz kolejny do Westeros, by przedstawić wydarzenia, do których doszło na długo przed początkiem „Gry o tron”. Jest to historia pewnej rywalizacji, mająca tragiczne następstwa dla Siedmiu Królestw. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zysk i S-ka:

Wydawnictwo Zysk i S-ka
4 komentarze
Almead Alrack pisze...

muszę ją mieć!

Ania Lenna pisze...

Dość droga książka choć warta swej ceny.

Paula Jagoda pisze...

Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę książkę.

Yukka Amano pisze...

jak najbardziej dla mnie ^^.