wtorek, 24 kwietnia 2018

Wypalić Chrom - William Gibson

Email Edytuj post

Wypalić Chrom - William Gibson


Wypalić Chrom - William Gibson

Tytuł: Wypalić Chrom
Cykl: Trylogia Ciągu (tom 1.1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 31 stycznia 2018
Liczba stron: 288

„Wypalić Chrom” autorstwa Williama Gibsona jest zbiorem opowiadań, który potrafi wciągnąć do lektury różnorodnością przedstawionej treści oraz barwnym piórem. Autor jest znany i rozpoznawalny na całym świecie, głównie za sprawą jego historii spod szyldu s-f. Gibson zasłynął nową odmianą science fiction, która przenosi współczesną technologię w realia rodem z przyszłość. Autor serwuje czytelnikom epicki niemal rozpad ogromnych miast, gdzie zdegenerowani pełni dekadencji mieszkańcy dążą do upadku.

Niniejszy zbiór opowiadań wciągnął mnie od samego początku i sprawił, że wręcz nie mogłem się oderwać od czytania. Autor słynnego już Neuromancera również słynie z krótszych form i dobitnie to udowodnił, dzięki tej publikacji. Przedstawione historie snują ponurą wizją rzeczywistości, gdzie na porządku dziennym jest modyfikowanie swojego ciała sztucznymi wszczepami. Kult technologii jest tu bardzo wyczuwalny, a autor stara się nam pokazać jak niebezpieczną drogą kroczy obecnie ludzkość. Dla fanów tekstów stworzonych przez autora jest to pozycja wręcz obowiązkowa i nie powinni żałować czasu poświęconego lekturze. Zbiór opowiadań zapewnia sporą dawkę rozrywki, która potrafi wywołać sporo przemyśleń po zakończeniu lektury. Książkę przeczytałem bardzo szybko, głównie za sprawą rewelacyjnie przedstawionych historii. Z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po książki spod pióra Gibsona, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto.

„Wypalić Chrom” przedstawia doszlifowane do perfekcji teksty, które przyciągają do lektury szybką akcją i mocą przekazu. Jest to zbiór opowiadań jak najbardziej godny polecenia i poznania. Utrzymane w klasycznym stylu s-f utwory, aż skrzą się wyrazistym stylem pisarza, który jest niemal nie do podrobienia. Zbiór zawiera teksty nietuzinkowe i różnorodne, wprowadzające w bogaty i barwny świat s-f. Posępne miasta, dosadny język i spora dawka uniwersalnych problemów, tworzą mieszankę iście wybuchową. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
2 komentarze
Unknown pisze...

Gibson to jeden z moich ulubionych autorów. Jeszcze jej nie przeczytałam, ale jak najbardziej mam w planach.

Unknown pisze...

Zapowiada się ciekawie.