wtorek, 24 kwietnia 2018

Tajemnica pustej ziemi - Alec Maclellan

Email Edytuj post

Tajemnica pustej ziemi - Alec Maclellan Tytuł: Tajemnica pustej ziemi
Autor: Alec Maclellan 
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2018
Liczba stron: 222

Ziemia jest jednolitym globem czy pustym w środku światem z wejściami na biegunach? Wzmianki o tym wewnętrznym świecie sięgają licznych legendy sprzed tysięcy lat. Raporty polarników, czy zdjęcia satelitarne NASA również zdają się potwierdzać możliwość istnienia tego tajemniczego miejsca. „Pusta Ziemia” była zamieszkana, zanim człowiek zdołał zbudować pierwsze miasta. W Agharcie schronili się mieszkańcy Atlantydy i Mu, gdy ich kontynenty pochłonęły wzburzone wody! UFO przybywają nie z kosmosu, lecz z wnętrza Ziemi!

Autor przekonuje swoich czytelników, że nasza planeta jest pusta w Środku. Dodatkowo poddaje możliwość istnienia tam wysoko rozwiniętej, zamierzchłej cywilizacji. W niniejszej książce przeczytamy o zainteresowaniu Hitlera Pustą Ziemią, o teorii koncentrycznych sfer, jak również o istnieniu otworów na biegunach, które mają prowadzić w głąb tego tajemniczego miejsca. Alec Maclellan opisuje również historię wyprawy Admirała Byrda na biegun, która miała dowieść istnienia wysokorozwiniętej rasy mieszkającej we wnętrzu naszej planety.

Legenda o krainie Agharti powtarza się w wielu przekazach przeróżnych kultur. Alec Maclellan pokazuje nam wiele dowodów, intrygujących książek i relacji z awanturniczych wypraw potwierdzających istnienie krainy zwanej Agharti. W swoich książkach wspominali o niej Platon, Kolumb, Louis Jacolliot, Ferdynand Ossendowski, Nicholas Roerich, Edward Bulwer-Lytton czy Helena Bławatska. Podczas lektury zostanie nam przybliżona tajemnicza energia zwana mocą Vril, która znajduje się we wszystkim, co nas otacza. Ta tajemnicza energia nosi wiele nazw, pewien fizyk Hipolit Leon Dionizy Rivail zwał ją perispiritem, a wielcy, przedwieczni magowie próbowali ją okiełznać. Legendarne królestwo znajdujące się pod powierzchnią ziemi posiada szereg tuneli, które przecinają cały znany nam świat. Jego stolica Shangri-la (Szambala) rządzona jest przez Władcę Świata, który dzierży losy całej ludzkości.

Alec Maclellan szeroko i drobiazgowo wyjaśnia liczne dowody potwierdzające istnienie Agharti. Krainy, która podobno miała powstać ok. 60 000 lat temu, kiedy pewne potężne plemię rządzone przez „świętego człowieka” schroniło się w podziemiach, po nadejściu wielkiego potopu. Tunelach, które już w tamtych czasach były stare, wykonane przez rasę jeszcze starszą i potężniejszą. Miejsce wejścia do tych podziemi jest ukryte, a tunele łączą się ze sobą, rozciągając się przez wszystkie podziemia świata. Mieszkańcy podziemi rządzą się prawami, przy których zbrodnie i występki są niemożliwe. Mieszkańcy Agharti dysponują zaawansowaną technologią oraz „osobliwym, zielonym ogniem”, przy świetle którego ludzie zyskują niemal nieśmiertelność, rośliny rodzą duże plony, a pod ziemią istnieją gatunki zwierząt, które nie występują na powierzchni. Społeczność Agharti liczy wiele milionów mieszkańców, stolica Szambala otoczona jest miastami kapłanów, które przypominają Lhasę. Całą podziemną krainą rządzi Władca Świata, zwany również Wielkim Nieznanym albo Brahytmą. Ten potężny i wszystko wiedzący byt pozostaje w bezpośrednim kontakcie z Bogiem. Posiada dwóch pomocników, Mahytmę, który zna cel przyszłych wypadków oraz Mahyngę, kierującego przyczynami tych wypadków. Pałac Władcy Świata ozdobiony jest drogocennymi kosztownościami, które przyćmiewają wszystkie znane ludzkości skarby. Otoczony jest domami świętych goro i świętych panditów, dysponujących wiedzą potężną i tajemną, sprawiającą, że potrafią oni kierować życiem i śmiercią wielu ludów znajdujących się na powierzchni, jak również manipulować panującą tam pogodą.

Podziemny świat Agharty fascynował wielu podróżników i badaczy od bardzo dawnych czasów. Autor dzieli się z nami bogatą wiedzą i przytacza obszerną bibliografię, dzięki której sami będziemy mogli jeszcze dokładniej zgłębić tajemnice licznych historii o Agharti. Publikacja napisana jest językiem barwnym i bogatym, dzięki czemu lektura to prawdziwa przyjemność. Jedną z ciekawostek przytaczanych przez autora jest informacja jakoby sam Adolf Hitler parał się poszukiwaniami mitycznej Agharti. Zafascynowany książką Edwarda Bulwera-Lyttona „The Coming Race” nie ustawał w poszukiwaniach odnalezienia podziemnych tuneli, które mogłyby go zaprowadzić wprost do potężnej Szambali oraz uzyskania najpotężniejszej z energii, mocy Vril. Jest to niezwykle ciekawa i porywająca książka, przedstawiająca czytelnikowi dowody na istnienie w skorupie ziemskiej tuneli łączących nawet najodleglejsze kontynenty. Autor analizuje również przeróżne mitologie i teksty religijne różnych kultur: przekazy buddyjskie, egipską Księgę Zmarłych, indyjskie Wedy, mity Greków i Rzymian, legendę Atlantydy czy skandynawskie Eddy. W książce znajdziemy również ciekawe ilustracje oraz liczne odkrycia niestrudzonych badaczy, którzy twierdzą, że mają informacje o miejscach, którymi można dostać się do potężnej i prastarej Agharti.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
7 komentarzy
Unknown pisze...

Lubię takie książki:).

Unknown pisze...

warto przeczytać

Unknown pisze...

Ciekawą mnie książki archeologiczne więc nie powinnam czuć się zawiedziona.

Unknown pisze...

Zapowiada się niesamowita lektura!

Unknown pisze...

Jestem jak najbardziej zainteresowany.

Unknown pisze...

przy okazji się z nią zapoznam

Unknown pisze...

Ciekawa i rzetelna recenzja;). Pędzę do księgarni.