poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Szeryf z Nottingham: Wesoła Kompania - Sergio Halaban

Email Edytuj post

Szeryf z Nottingham: Wesoła Kompania - Sergio HalabanTytuł: Szeryf z Nottingham: Wesoła Kompania
Projektant: Sergio Halaban
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2018
Liczba graczy: 3 - 6 osób
Wiek graczy: od 13 lat
Czas rozgrywki: ok. 60 minut

„Szeryf z Nottingham: Wesoła Kompania” jest zestawem czterech dodatków oraz wariantem dla sześciu graczy. Przystępując do rozgrywki w sześciu graczy, będziemy mogli zamienić role szeryfa, dwoma rolami zastępców, którzy zdecydują wspólnie o sprawdzeniu bądź przepuszczeniu danego handlarza. Jest to gra, w której przyjdzie nam wcielić się w przebiegłego kupca, który musi dostarczyć towary na miejscowy rynek. Jednak nie będzie to wcale takie proste zadanie. Miejscowy Szeryf wcale nie będzie ułatwiał nam dostarczenia towarów. Aby przedostać się do miasta, będziemy musieli przekonać Szeryfa, aby pozwolił nam na wjazd. Ceny za przejazd są bardzo różne, jednak możesz spróbować przemycić coś nielegalnie. Tylko od Ciebie zależy jaką drogę wybierzesz do wykonania zadania.


W zaproponowanym dodatku postawiono na szmuglowanie, które podniesie znacząco adrenalinę przy stole. W dodatku znajdziemy aż cztery moduły dotyczące zmian w towarach. Jeżeli uda nam się przeprawić członka Wesołej Kompanii, będziemy mogli skorzystać z jego specjalnych umiejętności. Czarny Rynek przyniesie nam dodatkowe monety, Prawa zmieniające zasady gry, które Szeryf ustanawia w trakcie każdej rundy, również okazują się niezwykle przydatne. Specjalne Rozkazy przeszmuglowania pary legalnego i nielegalnego przedmiotu to także ciekawy pomysł. Cały dodatek wypada niezwykle ciekawie i to dzięki niemu targowanie stanie się o wiele bardziej emocjonujące!


„Szeryf z Nottingham: Wesoła Kompania” zawiera wiele interesujących wariantów, które dostarczają sporo rozrywki. Nieudane próby przemytu często kończą się zabawnie, dostarczając dużej ilości śmiechu. Jest to gra imprezowa warta uwagi. Pozycja ta została porządnie wykonana, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Umiejętności blefowania i taktycznego myślenia są jak najbardziej wskazane. Gra świetnie nadaje się na spotkania rodzinne, jak i na imprezy w gronie znajomych. Należy jednak zwrócić uwagę, że „Szeryf z Nottingham: Wesoła Kompania” to nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Szeryf z Nottingham. Jednak wysoka jakość i dopracowana mechanika sprawiają, że jak najbardziej warto zaopatrzyć się w podstawowy wariant gry oraz dodatek. Gorąco polecam.

Zawartość pudełka:

torba kupiecka
stragan kupiecki
6 kart zastępców szeryfa
2 znaczniki zastępców szeryfa
płytka łupu
6 kart czarnego rynku
24 karty praw
15 kart specjalnych zamówień
18  kart Wesołej Kompanii
płytka lasu Sherwood

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
5 komentarzy
Almead Alrack pisze...

Muszę wpierw kopić podstawkę ;p

Yukka Amano pisze...

Może się skuszę;).

Myukki - Chan pisze...

Super gra na imprezy ze znajomymi.

Yuri Ossaka pisze...

Grałam i polecam.

Ricardo Allba pisze...

Zapowiada się nieźle:D!