poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Kwiatki - Przemysław Fornal

Email Edytuj post

Kwiatki - Przemysław Fornal


Kwiatki - Przemysław Fornal

Tytuł: Kwiatki
Autor: Przemysław Fornal
Ilustrator: Bartłomiej Kordowski
Wydawca: REBEL.pl
Data wydania: 2018
Liczba graczy: 2 osoby
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 20 minut

„Kwiatki” jest bardzo ciekawą grą, która wciąga na wiele partii. Pozycja ta skierowana jest dla par, które lubią od czasu do czasu odprężyć się przy planszówce. Podczas rozgrywki będziemy sadzić i pielęgnować kwiaty w doniczkach, starając się by urosły jak najpiękniejsze. Następnie będziemy je ścinać i umieszczać w swojej kolekcji, dostając za to punkty. Celem gry będzie ułożenie niepowtarzalnego bukietu kwiatów.

Kwiatki - Przemysław Fornal

Kasia jest florystką i kocha kwiaty. Hoduje te piękne rośliny, aby następnie stworzyć z nich przepiękne bukiety. Teraz Ty drogi graczu będziesz mógł spróbować swoich sił jako florysta! Pielęgnuj własne rośliny i twórz z nich bajeczne kompozycje, aby pokonać konkurentów. Staraj się hodować jak najbardziej okazałe rośliny, aby móc stworzyć z nich najpiękniejszy bukiet. Magiczne doniczki okażą się nieodzowne w tym celu, jak i oczywiście trochę szczęścia.

Kwiatki - Przemysław Fornal

Rozgrywka rozpoczyna się fazą wzrostu kwiatów, aby następnie móc wykonać dowolną ilość akcji związanych z sadzeniem, pielęgnowaniem czy ścinaniem roślin. Różnorodność w naszych zbiorach również będzie punktowana, co może przybliżyć nas do zwycięstwa. Doniczki również odgrywają ważny element w grze, to właśnie dzięki nim wykonamy akcje specjalne. Umiejętne ich użycie pozwali odmienić bieg gry.

Kwiatki - Przemysław Fornal

„Kwiatki” to bardzo udana pozycja, która powinna przypaść do gustu miłośnikom gier dwuosobowych. Gra wciąga na długi czas i zmusza gracza do wymyślania sowiej taktyki. Gra pozwala nam kontrolować ruchy drugiego gracza, co za tym idzie, cały czas widzimy sytuację na stole, dzięki czemu będziemy mogli przewidzieć ruchy przeciwnika. Dopracowane karty sprawiają przyjemność z rozgrywki, pozwalając cieszyć się z partii. Ogólny klimat „Kwiatków” przypadł mi do gustu i sprawił, że z pewnością nie raz jeszcze zasiądę do tego tytułu. Gra jest szybka i emocjonująca, a elementy ładnie wykonane. Polecam!

Zawartość pudełka:

54 karty kwiatów
karta punktacji
4 płytki donic
6 znaczników akcji
instrukcja

Za możliwość zagrania i zrecenzowania tejże gry serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebel
Wydawnictwo Rebel
4 komentarze
Leluch Poleluch pisze...

Super pozycja, taka kolorowa :)

Vigrio Salza pisze...

Coś dla mnie.

Neris Iko pisze...

Chętnie zagram.

Lydia Beetlejuice pisze...

Zapowiada się ciekawie, z przyjemnością się z nią zapoznam.