poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Siostrzyczka - Sue Fortin

Email Edytuj post

Siostrzyczka - Sue Fortin


Siostrzyczka - Sue Fortin

Tytuł: Siostrzyczka
Autor: Sue Fortin
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 15 lutego 2018
Liczba stron: 336

„Siostrzyczka” jest udaną książką psychologiczną, która wyszła spod pióra Sue Fortin. Autorka ukazuje, jak działa ludzki umysł i pokazuje jakimi impulsami kierujemy się w naszym życiu. Nie jest to książka lekka i banalna, co to, to nie. Autorka zaserwowała nam drugie dno w tej historii, które potrafi pochłonąć czytelnika do ostatniej strony.

Clare, mieszka wraz ze swoją matką, mężem oraz dwiema córkami w dużym, rodzinnym domku. Niespodziewanie okazuje się, że Clare nie zawsze była jedynaczką. Dawno temu dziewczyna miała młodszą siostrę, jednak los sprawił, że została porwana przez swojego ojca. Poszukiwania zdały się na nic i porwanej dziewczynki nie odnaleziono. Do czasu...

Powieść ukazuje skrajne uczucia i emocje młodej dziewczyny, która boi się zranienia, jednocześnie pragnąc bliskości. Autorka doskonale pokazuje emocje i oddaje je realistycznie, przedstawiając jaką cenę należy zapłacić za miłość. Miłość wymaga wielu poświęceń i kompromisów, co nie raz było poruszane przez autorkę na kartach książki. Powieść czyta się szybko dzięki lekkiemu i ciekawemu językowi. Książka jest miejscami sentymentalna, lecz prawdziwa do szpiku kości. Jest to doskonała powieść psychologiczna.

„Siostrzyczka” zawiera wiele wzlotów i upadków, które śledzi się z nieukrywaną ciekawością. Bohaterka jest sympatyczna, dlatego czytanie o jej losach było przyjemne i ciekawe. Autorka postacie wykreowała prawdziwie i przekonująco. Książka jest porządną pozycją swojego gatunku, wzruszająca, pełna wartkiej akcji przyciąga uwagę czytelnika. Zaskakujące zwroty fabularne sprawiają, że książka ani przez moment nie nudzi. Prawdziwy świat okraszony został, ciekawymi bohaterami i burzliwymi perypetiami młodych ludzi. Potrafiąc nie raz rozśmieszyć czytelnika niemal do łez. Postać Clare zaskarbiła sobie moją sympatię. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
5 komentarzy
Leluch Poleluch pisze...

Chętnie przeczytam.

Koletea Mims pisze...

książka dla mnie :)

Sayuri Veronique pisze...

Przeczytam w wolnym czasie.

Yukka Amano pisze...

Kusisz!

Aemii Enekko pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to przeczytam.