środa, 14 lutego 2018

Zakon Krańca Świata t.2 - Maja Lidia Kossakowska

Email Edytuj post

Zakon Krańca Świata t.2 - Maja Lidia Kossakowska


Zakon Krańca Świata t.2 - Maja Lidia Kossakowska

Tytuł: Zakon Krańca Świata t.2
Cykl: Zakon Krańca Świata (tom 2)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 22 listopada 2017
Liczba stron: 424

Maja Lidia Kossakowska z przytupem powraca po raz kolejny do niebezpiecznego i magicznego świata, sprawiając wielką frajdę oddanym fanom opowieści z cyklu „Zakon Krańca Świata". Jest to ciekawa nowość, pozwalająca po raz kolejny zagłębić się w zakrojone na szeroką skalę intrygi, spiski i knowania ludzi, jak i potworów. Powrócimy zatem do świata stworzonego przez Kossakowską, aby wsiąknąć w zatrważające konflikty potężnych istot. Jest to fantasy przez duże F, które wywołuje gęsią skórkę na całym ciele. Ta książka nie pozwali Ci się nudzić drogi czytelniku, choć przez chwilę!

Lars Bergenson jest bezwzględnym Grabieżcą, który musi walczyć codziennie o przetrwanie. Mężczyzna postanawia wyruszyć na północ, do tajemnej Wyroczni oraz Drzewa o magicznych właściwościach. Drzewo w zagadkowy i niejasny sposób, ciągle go przyzywa i nie daje o sobie zapomnieć. Berg „Końska Czaszka” musi jednak mieć się na baczności, gdyż na jego życie czyha wiele potężnych i krwiożerczych potworów...

Podczas lektury często miałem wypieki na twarzy i nie raz nieźle się przestraszyłem. Autorka w umiejętny sposób potrafi, wyważyć momenty smutne i zabawne sprawiając, że całość książki czyta się naprawdę szybko i sprawnie. Postać Larsa Bergensona potrafi zaciekawić i sprawić, że jego losy po prostu trzymają w napięciu. Liczne potwory potrafią być prawdziwymi draniami, sprawiając tym samym, że lektura jest nieprzewidywalna i bardzo emocjonująca. Bogaty warsztat Mai Lidii Kossakowskiej oraz bohaterowie z krwi i kości zachęcają do chłonięcia kolejnych stron tej porywającej powieści.

„Zakon Krańca Świata t.2” to powieść pełna intryg, szaleńczych walk i dużych emocji. Zagadki się mnożą, z każdą przewróconą stroną, a wielowątkowa fabuła nabiera tempa. Zakończenie jest nieprzewidywalne, dokładnie w stylu Kossakowskiej. Jestem wiernym fanem tego cyklu i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy. Miejmy nadzieję, że jeszcze przyjdzie nam przeczytać kolejne przygody Berga „Końskiej Czaszki”. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka
5 komentarzy
Vigrio Salza pisze...

Pierwszy tom był bombowy. Koniecznie sięgnę :D

Lydia Beetlejuice pisze...

Kolejna fajna okładka:).

Zaczytana Zośka pisze...

muszę ją przeczytać!

Lejko Buuka pisze...

Niezła lektura, czekam na więcej.

Anne Heronton pisze...

Jak dostanę w swe łapki to przeczytam. Ubóstwiam świat Geralta po prostu ;].