poniedziałek, 26 lutego 2018

Mapy kosmosu. Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat - Priyamvada Natarajan

Email Edytuj post

Mapy kosmosu. Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat - Priyamvada Natarajan


Mapy kosmosu. Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat - Priyamvada Natarajan


Tytuł: Mapy kosmosu. Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat
Autor: Priyamvada Natarajan
Seria: Wiedza i Życie - Orbity Nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 14 listopada 2017
Liczba stron: 304

„Mapy kosmosu. Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat” jest książką, która zabiera nas w porywającą podróż po najdalszych zakątkach kosmosu. Priyamvada Natarajan odkrywa przed nami wiele zagadek kosmosu i czyni to niezwykle lekko i przystępnie. Dzięki lekturze tej książki dowiedziałem się wiele, a mój głód wiedzy został bardzo podsycony. Podczas czytania poznamy nowe idee i odkrycia. Od teraz powstawanie czarnych dziur czy coraz szybsza ekspansja Wszechświata nie będzie miała przed nami tajemnic.

Priyamvada Natarajan jest zwolenniczką teorii, że Wszechświat ukształtowany został przez ciemną materię i rozszerza się z coraz większą prędkością, głównie za sprawą ciemnej energii. Priyamvada Natarajan jest niezwykle poważanym naukowcem, biorącym udział wielu badaniach i seminariach. W niniejszej książce autorka wyjaśnia nam podstawy związane z ciemna materią oraz w jaki sposób w dzisiejszych czasach dochodzi do przełomowych zmian w teoriach naukowych.

Książka niezwykle przypadła mi do gustu, głównie za sprawą przystępnego języka i ciekawego tematu. Podczas lektury natkniemy się na wiele map oraz rysunków, które w przystępny sposób pozwolą nam zapoznać się z prezentowanym tematem. Autorka sporo miejsca w swojej publikacji poświęca Wielkiemu Wybuchowi, ekspansji Wszechświata oraz ciemnej materii i ciemnej energii, lecz podchodzi do zagadnienia z nieco innego punktu widzenia, dzieląc się z czytelnikami świeżym spojrzeniem. Teoria poruszana w niniejszej publikacji została oparta na mocnych fundamentach i nie jest pozbawiona sensu. Całość została napisana językiem naukowym, lecz przystępnym, dzięki czemu lekturę czyta się z dużą ciekawością.

„Mapy kosmosu. Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat” jest książką interesującą, która powinna przypaść do gustu w szczególności miłośnikom kosmologii. Pozycja ta zawiera wiele ciekawostek i informacji z zakresu astronomii czy fizyki co dodatkowo sprawia, że książkę czyta się z zainteresowaniem. Po zakończeniu lektury możemy, choć w niewielkim stopniu pojąć, w jaki sposób funkcjonuje otaczający nas wszechświat. Naukowcy pokroju Priyamvady Natarajan pozwalają nam zrozumieć, skąd się wzięliśmy i gdzie tak naprawdę są nasze korzenie. My wszyscy, jak i wszystko, co nas otacza, pochodzi z gwiazd, dlatego powinniśmy się postarać nieco lepiej je zrozumieć. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
5 komentarzy
Myukki - Chan pisze...

Przeczytam jak wpadnie mi w ręce.

Allek Gonrovi pisze...

Interesująca okładka. :D

Cresto Mix pisze...

Jestem jak najbardziej zainteresowana:).

Madzi Aczek pisze...

przeczytam :).

Sylwia W. pisze...

Książka warta poznania.