poniedziałek, 26 lutego 2018

Belgariada - David Eddings

Email Edytuj post

Belgariada - David Eddings


Belgariada - David Eddings

Tytuł: Belgariada
Autor: David Eddings
Cykl: Belgariada (tom 1-5)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 7 listopada 2017
Liczba stron: 1296

„Belgariada” jest wciągającą książką fantasy autorstwa Davida Eddingsa. Cykl „Belgariada” na przestrzeni lat zdobył miliony czytelników na całym świecie, porywającą historią i bohaterami z krwi i kości. Niniejsze wydanie jest niebywałą gratką dla fanów tego uniwersum oraz niezwykłą wyprawą dla osób, które nie znają jeszcze tego magicznego świata, a kochają bogate i wielowymiarowe światy fantasy. Wyruszcie w niezwykłą podróż pełną magii i niezwykłości!

Klejnot został skradziony, a Zachód stracił swoją najpotężniejszą ochronę przed pradawnym Złem. Okazuje się, że jedynie Garion prosty chłopak ze wsi będzie mógł odzyskać ten potężny artefakt. Chłopak okazuje się dzieckiem przeznaczenia, które będzie mogło ocalić cały świat przed upadkiem. Czy Garionowi uda się zwyciężyć przeciwko plugawym, potężnym mocom i ujść z życiem? Zapraszam do lektury, a z pewnością się przekonacie.

David Eddings zabiera nas w magiczną podróż pełną magi i licznych niezwykłości. Podczas lektury nie sposób się nudzić, a każdy prawdziwy fan fantasy znajdzie tu coś dla siebie. Główny bohater potrafi przykuć uwagę i po prostu da się lubić, sprawiając, że jego losy nie są nam obojętne. Magia otacza nas ze wszystkich stron, a pradawne Zło coraz bardziej zaczyna podnosić swój szkaradny łeb. Całość została napisana językiem barwnym i ciekawym, dzięki czemu lektura przebiega w szybkim tempie. Zakończenie zostało skonstruowane interesująco i jak najbardziej nie zawiodłem się na lekturze tej pozycji.

„Belgariada” jest jednym z barwniejszych światów fantasy i potrafi nie raz zaskoczyć podczas czytania. Autor spisał się na medal i oddał w ręce czytelników powieść dopracowaną, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. Magiczny klejnot, potężni czarodzieje i dziecko przeznaczenia to nie wszystkie atrakcje, które ma nam do zaoferowania autor. Co to, to nie! Jest to prawdziwa klasyka gatunku, pozwalająca oderwać się, choć na chwilę od szarej rzeczywistości. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
6 komentarzy
Zakrecona pisze...

Chętnie przeczytam :).

Madziak M.S. pisze...

Zapowiada się fantastyczna lektura!

Koletea Mims pisze...

może przypadnie mi do gustu

Vigrio Salza pisze...

Pędzę do księgarni!:D

Sayuri Veronique pisze...

Zaciekawiłeś mnie.

Almead Alrack pisze...

Niebawem ją kupię i przekonam się czy było warto ;).