sobota, 9 grudnia 2017

Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych - Teresa Lewkowicz-Mosiej

Email Edytuj post

Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych - Teresa Lewkowicz-Mosiej


Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych - Teresa Lewkowicz-Mosiej

Tytuł: Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych
Autor: Teresa Lewkowicz-Mosiej
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017
Liczba stron: 250

„Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych” jest książką autorstwa Teresy Lewkowicz-Mosiej, zawierającą wiele bezcennych informacji na temat wykorzystania ziół i mieszanek ziołowych w celu poprawy naszego zdrowia. Jest to rasowy poradnik ziołolecznictwa, wzbogacony bogatą bibliografią pełną cennych źródeł. Autorka opisuje, w jaki sposób można wyleczyć się domowymi sposobami z alergii czy depresji. Choroby cywilizacyjne są coraz większą zmorą w dzisiejszych czasach, dlatego pozycje takie jak ta są jak najbardziej potrzebne i godne uwagi.

Teresa Lewkowicz-Mosiej w niniejszej publikacji opisuje wiele z szerokiej gamy ziół i przedstawia ich wpływ na nasz organizm. Autorka załącza dodatkowo liczne receptury, które mogą pomóc nam w szybszym powrocie do zdrowia. Przyszło nam żyć w takich czasach, że dużo pracujemy, oddychamy zanieczyszczonym powietrzem i jemy wysoko przetworzone jedzenie. Taki stan rzeczy powoduje, że często chorujemy i po prostu czujemy się źle. Autorka opisuje wiele stanów chorobowych i podaje jakimi ziołami można je leczyć. Teresa Lewkowicz-Mosiej dodaje ponadto, że nie można rezygnować z wizyt u lekarza, a ziołolecznictwo powinno być wsparciem dla leczenia tradycyjnego. Podczas lektury przeczytamy choćby wiele przepisów na liczne napary, mogące nam pomóc przy wielu chorobach. Książka została napisana przystępnym językiem, dzięki czemu czyta się ją niezwykle szybko.

„Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych” jest pozycją bardzo ciekawą, opisującą w drobiazgowy sposób liczne rośliny oraz ich pochodzenie i wykorzystanie. Książka w wyczerpujący sposób wyjaśnia wiele zagadnień dotyczących ziół, które mogą służyć w poprawie naszego zdrowia. Niniejsza publikacja powinna znaleźć się w Waszej domowej biblioteczce, aby już przy pierwszych objawach chorobowych muc wypróbować wpierw naturalne sposoby leczenia. Lepiej unikać faszerowania się chemicznymi lekami i prewencyjnie zażywać zaproponowane przez autorkę ziołowe napary. Jest to świetny poradnik po ziołach dla czytelników, którzy chcą czerpać z wielkiej mocy roślin i wspomóc tym samym swój szybszy powrót do zdrowia. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zysk i S-ka:

Wydawnictwo Zysk i S-ka
4 komentarze
Unknown pisze...

Książka jak najbardziej dla mnie.

Unknown pisze...

chętnie przeczytam

Michał Anioł pisze...

Lubię poradniki,a tyn wygląda interesująco. Z chęcią się z nim zapoznam:).

Sylwia W. pisze...

Oby więcej takich książek!