poniedziałek, 4 grudnia 2017

Mitologia słowiańska - Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona

Email Edytuj post

Mitologia słowiańska - Jakub Bobrowski, Mateusz WronaTytuł: Mitologia słowiańska
Autor: Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona
Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: 10 października 2017
Liczba stron: 160

„Mitologia słowiańska” autorstwa Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony jest ciekawym wydaniem poświęconym mitologii naszych przodków, w którym znajdziemy wiele przydatnych i ciekawych informacji. W publikacji tej znajdziemy, chociażby szczegółowe streszczenie wielu mitów, drobiazgowe omówienie heroicznych bohaterów czy miejscami zawiłą problematykę związaną z nimi. Książkę czyta się szybko i dużą ciekawością od pierwszej do ostatniej strony, niczym rasową powieść fantasy.

Mitologia słowiańska zawarta w niniejszej publikacji zabiera nas w fantastyczny i zapierający dech w piersiach świat pradawnych Słowian. Poznamy ich wierzenia, pradawne bóstwa oraz licznych, potężnych herosów. Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona zaprezentowali swoim czytelnikom również ciekawie przedstawioną demonologię, która powinna zainteresować fanów tematu. Całość została przedstawiona w przystępny dla przeciętnego czytelnika sposób, co sprawia, że całość czyta się w mgnieniu oka. Publikacja ta zawiera fabularne opowiadania pokazujące w interesujący sposób treść słowiańskich mitów. Mitologia słowiańska kryje jeszcze wiele tajemnic, które czekają na odkrycie...

Książka zawiera sporo elementów kulturowo-historycznych ukazując czytelnikom: imiona bóstw, demonów, ich atrybuty, wady, jak i zalety. Wszystko zostało podparte wiedzą naukową, dzięki czemu lektura tej książki jeszcze bardziej wciąga. Historia Słowian zaczyna odkrywać coraz mocniej swoje tajemnice i ukazywać, że nasi przodkowie, przed nastaniem chrześcijaństwa  również posiadali rozbudowaną, zaawansowaną kulturę. Niniejsza publikacja powinna przypaść do gustu w szczególności miłośnikom historii, mitologii oraz szeroko pojętej fantastyki.

„Mitologia słowiańska” jest pozycją nietuzinkową, na pewno wartą uwagi i poznania, nawet jeżeli na chwilę obecną nie posiadamy zbyt wielu informacji na jej temat. W książce znajdziemy wiele trudno dostępnych ciekawostek i faktów, które mogą odmienić nasze myślenie na temat historii słowiańszczyzny. Historia Słowian kryje jeszcze wiele zagadek do odkrycia, dlatego z niecierpliwością oczekuję na kolejne zaskakujące znaleziska i artefakty, które przybliżą nam naszą zaskakującą historię. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bosz:

Wydawnictwo Bosz
4 komentarze
Michał Adamowicz pisze...

Chętnie przeczytam :)

Neris Iko pisze...

Coś dla mnie. Zapowiada się ciekawie.

Madziak M.S. pisze...

Oby więcej takich książek. Polecam.

Happy Makane pisze...

Zapowiada się interesująco, ciekawa recenzja.