wtorek, 26 grudnia 2017

Atlas Tolkienowski - David Day

Email Edytuj post

Atlas Tolkienowski - David Day


Atlas Tolkienowski - David Day

Tytuł: Atlas Tolkienowski
Autor: David Day
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 4 grudnia 2017
Liczba stron: 263


„Atlas Tolkienowski” to pozycja, która powinna zafascynować fanów twórczości J.R.R. Tolkiena oraz miłośników Śródziemia. Ten wydany niezwykle starannie, kolorowy atlas jest prawdziwą gratką dla fanów elfów i krasnoludów. Autor podjął się zebrania wielu ciekawych informacji, których próżno szukać gdzie indziej. David Day umieścił na kartach niniejszej książki, choćby mapę Númenoru oraz chronologię wydarzeń stworzonego przez Tolkiena świata. Sprawił tym samym wielką frajdę wielu czytelnikom, którzy teraz będą mogli, dzięki tej pozycji usystematyzować sobie dziejące się na Ardzie burzliwe wydarzenia.

David Day zebrał informacje stworzone przez J.R.R. Tolkiena i umieścił w tej niezwykłej książce. Przeczytamy w niej, chociażby o wojnach Beleriandu lub poznamy drzewa genealogiczne ludzi oraz elfów. Trudno szukać drugiej takiej pozycji, która zawierałaby taką ilość informacji i dodatkowo była wydana w tak pięknej szacie graficznej. Informacje zostały chronologicznie przedstawione, co dodatkowo ułatwia odnalezienie interesujących nas informacji. Całość świetnie się sprawdza jako pozycja pomocnicza podczas czytania Silmarillionu, który jest dość trudny w odbiorze, ze względu na ilość zawartych informacji. Pozycja ta została wydana na pięknym, kolorowym papierze z wieloma świetnymi grafikami. Zawiera wiele szczegółów i dokładnie oddaje realia Śródziemia, co sprawia, że całość pochłania czytelnika dogłębnie. Dzięki temu atlasowi nawet laik może w pełni zrozumieć i przyswoić sobie ogromny i różnorodny świat Ardy. Niniejsza pozycja prezentuje się ciekawie i sprawia, że ta publikacja jest obowiązkowa dla każdego miłośnika twórczości J.R.R. Tolkiena.

„Atlas Tolkienowski” jest kompletnym atlasem, który zdumiewa różnorodnością i bogactwem przedstawionej treści. To zupełnie nietuzinkowa pozycja, która pozwala zgłębić się w jeden z najbogatszych światów fantasy, który został dotychczas stworzony. Książka ta jak najbardziej jest warta poznania, w szczególności dla fanów gatunku, jak i samej twórczości Tolkiena. Jest to prawdziwa gratka dla osób, które chcą w jeszcze dokładniejszy sposób zgłębić świat Śródziemia. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zysk i S-ka:

Wydawnictwo Zysk i S-ka
6 komentarzy
Madziak M.S. pisze...

Lubię takie książki.

Almead Alrack pisze...

Sięgnę z ciekawości :]

L.V.V. Sasha pisze...

Jestem fanem Tolkiena, więc nie omieszkam się z nią zapoznać.

Aemii Enekko pisze...

Bomba!

Cresto Mix pisze...

Kocham fantasy, smoki i Tolkiena więc koniecznie muszę ją zdobyć;).

Anne Heronton pisze...

Brzmi zachęcająco.