czwartek, 9 listopada 2017

Czerwona siostra - Mark Lawrence

Email Edytuj post

Czerwona siostra - Mark Lawrence


Czerwona siostra - Mark Lawrence

Tytuł: Czerwona siostra
Autor: Mark Lawrence
Cykl: Przodek (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 16 października 2017
Liczba stron: 608


„Czerwona siostra” jest pierwszym tomem z serii „Przodek” autorstwa Marka Lawrencea. Powieść posiada mroczną i szybką akcję naszpikowaną specyficznym, czarnym humorem. Makabryczne opisy i realistyczne wątki militarne sprawiają, że książkę pochłania się niemal jednym tchem. Postać Nony potrafi zaciekawić już od pierwszych stron i sprawić, że nie będziemy mogli oderwać się od lektury. Każdy czytelnik powinien znaleźć w tej pozycji coś dla siebie.

Klasztor Słodkiej Łaski werbuje młode dziewczęta, aby nauczyły się zadawać szybką i okrutną śmierć. Bezwzględne szkolenie trwa aż dziesięć lat. Po tym czasie adeptki stają się groźnymi zabójczyniami, które zabijają bez wahania. Gdy do klasztoru trafia Nona Grey sprawy zaczynają przybierać niespodziewany obrót. Znaleziona pod szubienicą dziewczynka skrywa swe mroczne sekrety w czeluściach Słodkiej Łaski. Jeżeli Nona chce przeżyć, musi szybko stać się drapieżną i nieugiętą skrytobójczynią, inaczej czeka ją okrutna śmierć.

Książka już od pierwszych stron przypadła mi do gustu i sprawiła, że spędziłem miło z nią czas. Wątki fabularne zostały wykreowane ciekawie i z pomysłem, a postać Nony jak najbardziej potrafi zapaść w pamięci. Świat Abethu został wykreowany niesztampowo i z pomysłem, dzięki czemu w szybkim tempie można wsiąknąć w przedstawianą historię. Autor nie szczędzi nam mrocznych i drastycznych opisów, ukazując, że jest to lektura dla czytelników o mocnych nerwach. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy cyklu, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto.

„Czerwona Siostra” jest jedną z lepszych powieści fantasy, jaką czytałem w ostatnim czasie. Akcja mknie w szybkim tempie, bohaterowie są barwni, a zakończenie potrafi zaskoczyć. Świat przedstawiony został ukazany nad wyraz wiarygodnie, sprawiając, że całość czyta się w bardzo szybkim tempie. Wydanie również zasługuje na ogromny plus. Moce i systemy magiczne autor wykreował ciekawie i z pomysłem, pozwalając czytelnikowi poznawać je powoli podczas lektury powieści. Intrygi i spiski są również mocną stroną tej pozycji, a makabra miesza się tutaj ze specyficznym, groteskowym humorem. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
6 komentarzy
Lydia Beetlejuice pisze...

Zaciekawiłeś mnie swoją recenzją. Jak ją dorwę to na pewno przeczytam.

Almead Alrack pisze...

Kolejna książka na listę do przeczytania:).

Ricardo Allba pisze...

Kusisz! :D

Zaczytana Zośka pisze...

Piękna okładka. Opis również jak najbardziej mnie zachęcił.

Cresto Mix pisze...

Kto wie... może po nią sięgnę...

Ciacho pisze...

Moglibyście wystawiać ocenki na LC. Bo one sporo mówiąc. Na blogu wtedy niepotrzebne. ;)