poniedziałek, 11 września 2017

Zdrajca - Jim Butcher

Email Edytuj post

Zdrajca - Jim Butcher


Zdrajca - Jim Butcher

Tytuł: Zdrajca
Autor: Jim Butcher
Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 11)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 28 lipca 2017
Liczba stron: 636

„Zdrajca” jest już jedenastym tomem z cyklu „Akta Harry'ego Dresdena”, który przedstawia przygody chicagowskiego maga-detektywa. Autor zabiera na po raz kolejny do świata, w którym pełno jest magicznych istot, prastarej magii oraz wielu niebezpieczeństw. Harry Dresden jest najlepszym w swoim fachu, nieocenionym specjalistą w rozwiązywaniu niecodziennych i paranormalnych spraw. Spiski i intrygi wciągają tak samo mocno, jak w tomach poprzednich, a Harry Dresden znów pakuje się w nie lada kłopoty.

Harry Dresden będzie musiał wykonać zadanie, które tym razem może przerosnąć nawet jego spore możliwości. Biała Rada Magów oskarża Morgana o zdradę, a ten zwraca się z prośbą do Harry'ego o oczyszczenie go z zarzutów. Dresden niechętnie przyjmuje zlecenie i rozpoczyna rozwikływanie śmierdzącej sprawy, która ma odnaleźć prawdziwego zdrajcę i oszusta. Harry musi uważać, aby nie narazić się Radzie i innym łowcom nagród, którzy mogliby go skrócić o głowę. Kim jest tajemniczy i niebezpieczny zdrajca? Zapraszam do lektury, a z pewnością się przekonacie.

Jim Butcher po raz kolejny zaskakuje i sprawia, że od lektury nie można się oderwać. Czytanie emocjonuje, a spiski i knowania zostały wymyślone na szeroką skalę. Akcja pędzi cały czas na złamanie karku, dzięki czemu nie ma miejsca na ani chwile nudy. Lektura wypełniona jest magią i licznymi niezwykłościami, barwni bohaterowie przyciągają do czytania, a zakończenie potrafi zaciekawić. Humor sytuacyjny trzyma poziom, dzięki czemu można się uśmiać nieraz niemal do łez. Jim Butcher nadal tryska pomysłami, pokazując, że pomimo jedenastego już tomu nadal ma coś ciekawego do przekazania swoim czytelnikom. Po skończeniu książki mam ochotę na więcej i nie omieszkam sięgnąć po następny tom przygód chicagowskiego maga-detektywa.

„Zdrajca” przypadł mi do gustu, stając się jednym z lepszych tomów całego cyklu. Zagadka goni zagadkę, a Harry Dresden musi się nieźle napocić, aby wyjść cało z niebezpiecznych opresji. Jestem oddanym fanem twórczości Jima Butchera, również za sprawą cyklu „Akta Harry'ego Dresdena". Dla fanów jego twórczości jest to pozycja niemal obowiązkowa, jak również dla sympatyków przygód niesztampowego detektywa. Jeżeli szukasz emocjonującej książki pełnej magii i szybkiej akcji, dobrze trafiłeś, jest to pozycja jak najbardziej dla Ciebie!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
7 komentarzy
Unknown pisze...

Seria jest już niebotycznych rozmiarów. Jednak nadal wciąga :).

Unknown pisze...

Przymierzam się aby zacząć od pierwszego tomu choć nie wiem czy dotrwam do końca....

Unknown pisze...

Wciąga.

Yuri Ossaka pisze...

Lubię takie klimaty.

Cresto Mix pisze...

Chętnie przeczytam

Anne Heronton pisze...

z pewnością sięgnę. Butcher jak najbardziej potrafi zaciekawić. :}

Blue Carmen pisze...

Ja po drugim tomie Dresdenowi podziękowałam. Elementy fantasy i urban fantasy jak najbardzije przypadły mi do gustu, ale forma ich podania, przygody zbyt infantylnych bohaterów i raczej słaby warsztat autora przeważyły o porzuceniu serii. I bardzo dobrze zrobiłam biorąc pod uwagę w jaki tasiemiec mogłam się wpakować...