poniedziałek, 25 września 2017

Płomienna Korona - Elżbieta Cherezińska

Email Edytuj post

Płomienna Korona - Elżbieta Cherezińska


Płomienna Korona - Elżbieta Cherezińska

Tytuł: Płomienna Korona
Autor: Elżbieta Cherezińska
Cykl: Odrodzone królestwo (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 10 lipca 2017
Liczba stron: 1084


„Płomienna Korona” autorstwa Elżbiety Cherezińskiej jest trzecim tomem z serii „Odrodzone królestwo". Po raz kolejny wsiąkamy w gąszcz intryg i knowań, a Władysław Łokietek i jego żona Jadwiga będą musieli mieć się na baczności, jeżeli nie chcą stracić swej władzy. Książka napisana jest barwnym i dosadnym językiem, dzięki czemu całość czyta się lekko i przyjemnie. Płatni zabójcy znów mają ręce pełne roboty, a spiski, bitwy i płomienne uczucia potrafią wzbudzić mocniejsze bicie serca, dzięki czemu nie znajdziemy miejsca na ani chwilę nudy.

Starsza Polska nadal jest podzielona, władają nią książęta Głogowa, a Czechy targane są wieloma zawirowaniami. Na północy Krzyżacy zaczynają walkę o Pomorze, siejąc strach i pożogę. Książę Władysław Łokietek powraca z banicji do Krakowa zewsząd otoczony przez wrogów, którzy chcą doprowadzić go do upadku. Jednak, aby książę mógł zrealizować swoje plany musi najpierw pokonać wpływowego biskupa Muskatę, który zbuntował Małą Polskę przeciwko prawowitemu władcy. Niezwykła historia Władysława Łokietka raz na zawsze zmieni dzieje Polski.

Książkę przeczytałem w dość szybkim tempie, pomimo jej sporej objętości. Elżbieta Cherezińska potrafi w niebywały sposób zaciekawić czytelnika faktami historycznymi, które z pozoru wydają się nieciekawe i nudne. Podczas lektury poznajemy burzliwe losy bohaterów, zaskakującą i bulwersującą grę o tron oraz sporą dozę akcji. Całość czyta się niezwykle sprawnie, wątki fabularne zostały skrojone ciekawie i z pomysłem, a zakończenie potrafi naprawdę zaskoczyć. Okładka również została wykonana porządnie, świetnie prezentując się na półce. Dzięki tej książce możemy dostąpić prawdziwej podróży w czasie, do awanturniczych i niebezpiecznych czasów Władysława Łokietka.

„Płomienna Korona” jest udaną kontynuacją, która powinna przypaść do gustu fanom twórczości autorki oraz miłośnikom książek historycznych. Jest to jedna z lepszych powieści, opisująca burzliwe i dramatyczne losy dawnej Polski. Cherezińska udowadnia, że można pisać takie książki ciekawie i z polotem, nie nudząc czytelnika ani przez moment. Losy Łokietka zostały oddane ciekawie, jego dążenia do koronacji czy zmagania z licznymi spiskowcami i intrygantami. Jest to jedna z lepszych powieści historycznych na naszym rynku, po którą jak najbardziej warto sięgnąć. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zysk i S-ka:

Wydawnictwo Zysk i S-ka
5 komentarzy
Vigrio Salza pisze...

Ciekawy cykl. Chętnie przeczytam.

Lydia Beetlejuice pisze...

Okładka przykuwa wzrok... i ta ilość stron ;)

Happy Makane pisze...

Lubię książki tej autorki.

Paula Jagoda pisze...

Poprzednie tomy mi się podobały, a po ten również sięgnę.

Myukki - Chan pisze...

Super! Muszę ją mieć :D