środa, 27 września 2017

Impuls - Tomasz Duszyński

Email Edytuj post

Impuls - Tomasz Duszyński


Impuls - Tomasz Duszyński

Tytuł: Impuls
Autor: Tomasz Duszyński
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 30 sierpnia 2017
Liczba stron: 368


„Impuls” autorstwa Tomasza Duszyńskiego zabiera nas w niezwykłą podróż w czasie, gdzie wszystko jest możliwe. Książka wciąga już od pierwszej strony, za sprawą lekkiego języka i ciekawych, niesztampowych zwrotów fabularnych. Jest to kolejna powieść autora, która nie zawodzi i wzbudza ciekawość już od pierwszej kartki. Akcja zaintrygowała mnie niebanalnymi rozwiązaniami, czym jeszcze bardziej zaskarbiła sobie moją sympatię. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla miłośników historii alternatywnych oraz dziejów II Rzeczypospolitej. Podczas lektury przeczytamy o tajnych eksperymentach, spiskach zakrojonych na szeroką skalę i o wiele więcej.

Przenosimy się do roku 1932, mrocznego czasu, gdy Moskale toczyli krwawe wojny z Niemcami. Ojczyzna odzyskała niepodległość, mimo to jednak musiała walczyć, aby nie zniknąć po raz kolejny z mapy Europy. Aby tego dokonać, rodacy musieli chwytać się wszelakich środków, również tych niekonwencjonalnych. Marszałek Józef Piłsudski brał udział w seansach spirytystycznych, popadając niemal w obłęd, a tajemniczy projekt Golem, ktoś perfidnie sabotował. Losy Polski po raz kolejny znów stały się niepewne, tak samo, jak stabilność i pokój całej Europy.

Tomasz Duszyński potrafi zaciekawić alternatywnymi losami Europy, dzięki czemu nie nudziłem się ani przez moment trwania lektury. Wątki fabularne zostały nakreślone ciekawie i z pomysłem, sprawiając, że od czytania wręcz nie można się oderwać. Postacie Józefa Piłsudskiego czy Stefana Ossowieckiego zostały ciekawie przedstawione, dzięki czemu przeczytałem o ich losach z dużym zainteresowaniem. Błyskawiczny postęp technologiczny, zakrojone na szeroką skalę kampanie wojenne i bohaterowie z krwi i kości potrafią zaciekawić już od samego początku.

„Impuls” jest ciekawą opowieścią, umiejącą zaciekawić alternatywnymi losami Polski. Duszyński doskonale łączy wydarzenia historyczne z elementami fantastyki. Język autora jest lekki i barwny, ukazując, w jak odmienny sposób mogła potoczyć się historia nas wszystkich. Jak najbardziej warto zabrać się za lekturę tej pozycji i wsiąknąć w prawdopodobne historie, które mogły wydarzyć się w dawnej Polsce. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

4 komentarze
Unknown pisze...

Zdecydowanie moje klimaty :D

Unknown pisze...

Brzmi interesująco.

Sylwia W. pisze...

z chęcią sięgnę.:)

Unknown pisze...

ciekawa recenzja.