czwartek, 28 września 2017

Piastowie. Wędrówki po Polsce pierwszej dynastii - Sławomir Koper

Email Edytuj post

Piastowie. Wędrówki po Polsce pierwszej dynastii - Sławomir Koper


Piastowie. Wędrówki po Polsce pierwszej dynastii - Sławomir Koper

Tytuł: Piastowie. Wędrówki po Polsce pierwszej dynastii
Autor: Sławomir Koper
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2017
Liczba stron: 440


„Piastowie. Wędrówki po Polsce pierwszej dynastii” jest rewelacyjną książką, w szczególności dla pasjonatów historii Polski. W niniejszej pozycji przeczytamy o codziennym życiu mieszkańców, licznych konfliktach zbrojnych czy dawnych władcach. Jest to arcyciekawa książka wciągająca czytelnika w głąb pierwszej polskiej dynastii, przedstawiająca średniowieczne dzieje Polski.

Lektura tej pozycji jest fascynującą podróżą w głąb dziejów, wędrówką po niebezpiecznej krainie pełnej dzikiej zwierzyny i licznych zbójów. Przeczytamy w niej o licznych, dawnych zabytkach i mało znanych faktach. Sławomir Koper dzieli się z czytelnikami licznymi anegdotami i ciekawostkami, które sprawiają, że książkę czyta się niemal jednym tchem. Poznamy codzienne życie w tamtej epoce, dowiemy się, cóż jadali tamci ludzie oraz z jakimi trudnościami się zmagali. Książkę czyta się niemal jak rasową powieść przygodową, od pierwszej do ostatniej strony.

Sławomir Koper potrafi zaciekawić losami Piastów i wciągnąć czytelnika w mroczne czasy średniowiecza. Podczas lektury dowiemy się o wielkich władcach, znanych kronikarzach czy wielu świętych z tamtego okresu. Całość publikacji została napisana bogatym i barwnym językiem, dzięki czemu lektura nie nuży, a liczne fakty czyta się z ciekawością. Przeniesiemy się do dawnej Lednicy, Gniezna czy Krakowa, aby dowiedzieć się, jak wyglądało prawdziwe życie w tych malowniczych miejscach. Jak najbardziej warto zapoznać się z tą ciekawą pozycją i poznać dawne losy naszej ojczyzny.

Tematyka książki porusza interesujące mnie zagadnienia, które powinny przypaść do gustu również miłośnikom średniowiecza. Sławomir Koper oddał w ręce czytelników pozycję nieszablonową i zawierającą wiele ciekawych i intrygujących faktów. Publikacja ta została wydana porządnie, oddając realia panujące w tamtych zamierzchłych czasach. Książkę tą czyta się szybko i przyjemnie, a lektura dostarcza sporej dawki wiedzy, która potrafi zmienić patrzenie na pewne aspekty postrzegania naszej ojczyzny. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bellona:

Wydawnictwo Bellona
6 komentarzy
Myukki - Chan pisze...

Zapowiada się ciekawie.

Aemii Enekko pisze...

Bardzo lubię książki tego typu :).

Allek Gonrovi pisze...

teraz muszę ją dorwać!

Ricardo Allba pisze...

Nie moje klimaty ale jak polecasz to przeczytam ;p.

Gerroor Ged pisze...

Godna uwagi publikacja.

Lejko Buuka pisze...

Jestem już totalnie kupiona. Na pewno niebawem kupię i przeczytam:).