poniedziałek, 11 września 2017

Mroczny sekret - Tui T. Sutherland

Email Edytuj post

Mroczny sekret - Tui T. Sutherland


Mroczny sekret - Tui T. Sutherland

Tytuł: Mroczny sekret
Autor: Tui T. Sutherland
Cykl: Skrzydła ognia (tom 4)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: maj 2017
Liczba stron: 336

„Mroczny sekret” jest czwartym tomem serii „Skrzydła ognia”, kontynuującym emocjonującą przygodę w krainie prastarych smoków. Świat stworzony przez autorkę po raz kolejny rozdarty jest krwawą wojną, w której muszą przetrwać smoki. Walka nabiera tempa z wielką mocą, a w szranki między sobą stają coraz to potężniejsi przeciwnicy. W całe zamieszanie wplątane są również Nocoskrzydłe, chcące odcisnąć swoje piętno na historii całego świata. Niespodziewanie w środku karkołomnych wydarzeń znalazł się Gwiezdny Lotnik, wraz z innymi smoczętami, którzy muszą działać szybko, aby cały znany im świat nie obrócił się w gruzy.

Nocoskrzydłe skrywają mroczną tajemnicę, która może doprowadzić cały świat do ruiny. Mroczne smoki odważyły się porwać smoczę przeznaczenia oraz kilkunastu Deszczoskrzydłych, co może mieć opłakane skutki. Gwiezdny Lotnik staje przed ogromnym wyzwaniem i możliwością poznania swego plemienia. Królestwo Nocy nie jest przyjaznym miejscem, pełnym mroku, kłamstwa i grozy. Gwiezdny Lotnik będzie musiał wykazać się nie lada sprytem, aby uwolnić pojmanych więźniów i samemu wyjść cało z tej opresji. Czy mu się to uda? Czy uwolni smoczęta oraz smoczę przeznaczenia?

Kolejny tom cyklu przypadł mi do gustu i sprawił, że spędziłem miło czas z książką. Świat przedstawiony wciąga dogłębnie po raz kolejny, a bohaterowie również potrafią zaciekawić swoimi losami. Całość prezentuje się nad wyraz ciekawie, a wątki fabularne potrafią zaciekawić od pierwszej do ostatniej strony. Tui T. Sutherland posługuje się barwnym i lekkim językiem, dzięki czemu od lektury wręcz nie można się oderwać. Okładki są mocną stroną całego cyklu i nie inaczej jest w przypadku niniejszej książki. Jest to pozycja dla młodszych, jak i nieco starszych czytelników, dostarczająca sporo zabawy z lektury.

„Mroczny sekret” nie zawiodła mnie i sprawiła, że z pewnością sięgnę po kolejny tom walecznych smocząt. Świetnie bawiłem się podczas czytania, za sprawą lekkiego pióra i szybkiej akcji, pędzącej w zawrotnym tempie. Tui T. Sutherland pisze ciekawie i sprawia, że nie można się nudzić podczas czytania. Wątki fabularne zostały stworzone ciekawie i z pomysłem, a zakończenie potrafi zaskoczyć. Zapraszam was, abyście zapoznali się z fantastycznym światem stworzonym przez autorkę, pełnym magii i wielu niesamowitości, jak najbardziej warto. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Świetna okładka, chętnie sięgnę ;)

Leluch Poleluch pisze...

Koniecznie muszę przeczytać.

Koletea Mims pisze...

Już mam go w planach :D.

Madziak M.S. pisze...

Zapowiada się znakomicie. Uwielbiam książki o smokach.

Almead Alrack pisze...

Poprzednie tomy były rewelacyjne, sądzę, że ten również mi się spodoba.