czwartek, 28 września 2017

Indianie i blade twarze - Jarosław Wojtczak

Email Edytuj post

Indianie i blade twarze - Jarosław Wojtczak


Indianie i blade twarze - Jarosław Wojtczak

Tytuł: Indianie i blade twarze
Autor: Jarosław Wojtczak
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 18 maja 2017
Liczba stron: 389


„Indianie i blade twarze” autorstwa Jarosława Wojtczaka zabiera nas w emocjonującą podróż po Dzikim Zachodzie. Wojtczak w interesujący sposób opisuje potyczki najeźdźców z Indianami, którzy stali się łatwym łupem dla sprytniejszych i bardziej bezwzględnych przybyszów. Podboje traperów i ciężkie życie osadników zostały przedstawione wiarygodnie, pokazując, czytelnikowi jak wyglądały tamte niebezpieczne czasy. Książka ukazuje ciemne strony stosunków Indian z Europejczykami, wzbudzając nie raz ciarki na całym ciele.

Indianie zasiedlili kontynent tysiące lat temu i chcieli mieć swój kąt do życia, polowań i egzystencji. Toczyli krwawe wojny między sobą, lecz jednak dopiero przybycie białego człowieka oznaczało dla nich zgubę. Biali przybyli na tereny Indian z żądzy bogactw, złota i podboju nowych terenów. Byli sprytniejsi i lepiej wyposażeni, bezwzględnie wypędzając rdzennych mieszkańców ze swoich domostw. Indianie bronili się zaciekle, jednak nie mieli szans z okrutnymi najeźdźcami ze wschodu.

Książkę czyta się bardzo szybko i ciekawie. Jarosław Wojtczak oddaje w ręce czytelników pozycję dopracowaną, obfitującą w wiele faktów i ciekawostek. Piękne ilustracje i zdjęcia znajdujące się w tej pozycji dodają całości dodatkowego klimatu i pomagają w lepszym stopniu zrozumieć opisywany temat. Wszystkie wydarzenia oparte są na faktach, co dodatkowo sprawia, że lektura emocjonuje. Kolonizacja Ameryki Północnej odbyła się w sposób brutalny i bezwzględny, nie oszczędzając nawet kobiet i dzieci. Jest to arcyciekawa publikacja opisująca Indian, traperów i zwykłych ludzi, którzy starali się przeżyć w tych dzikich czasach.

„Indianie i blade twarze” jest książką opisującą dramatyczne losy Indian. Całość została napisana lekkim i barwnym językiem, dzięki czemu przeczytałem ją szybko i z ciekawością. Podczas lektury przeczytamy o wielu walkach, charyzmatycznych wodzach oraz zwykłych, ludzkich problemach. Wydanie w twardej oprawie sprawia, że książka posłuży nam na lata, dodatkowo świetnie prezentując się na czytelniczej półce. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bellona:

Wydawnictwo Bellona
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Chętnie przeczytam.

Unknown pisze...

Lubię taką tematykę więc chętnie się z nią zapoznam.

Unknown pisze...

Z chęcią przeczytam :)

Unknown pisze...

może być dobra

Unknown pisze...

Nie znam autora, ale w miarę sposobności sięgnę.