środa, 30 sierpnia 2017

Warkot - Jarosław Rybski

Email Edytuj post

Warkot - Jarosław Rybski


Warkot - Jarosław Rybski

Tytuł: Warkot
Autor: Jarosław Rybski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 19 lipca 2017
Liczba stron: 384


„Warkot” autorstwa Jarosława Rybskiego jest retrokryminałem, który przenosi nas do malowniczego i niebezpiecznego Wrocławia. Autor wykreował ciekawą historię, która potrafi wciągnąć już od pierwszej strony. Subtelny humor przeplata się z szybką akcją, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskoczyć. Głównego bohatera, Warkota szybko można polubić, wciągając się za jego sprawą jeszcze mocniej w realia niebezpiecznego i mrocznego miasta.

Na ulicach powojennego Wrocławia grasuje seryjny morderca, który ciągle ucieka funkcjonariuszom tamtejszej milicji, jak i ubecji. Sprawa jest tym dziwniejsza, że znalezione ofiary pozbawiane są niemal doszczętnie krwi. Czarna pobieda krąży ulicami miasta, a tajemnicza sekta próbuje odnaleźć zaginioną przed wojną relikwię. Komu uda się rozwikłać te tajemnicze zdarzenia, które wstrząsają życiem Wrocławia?

Książkę przeczytałem, z dużą przyjemnością, za sprawą barwnych bohaterów i szybkiej akcji. Burzliwe wątki fabularne zostały okraszone trafnym i przystępnym humorem, co dodatkowo sprawiło, że wsiąknąłem w lekturę od pierwszej do ostatniej strony. Postacie zostały stworzone ciekawie i z pomysłem, młody student, honorowy porucznik milicji czy majster z drukarni potrafią zaciekawić swoimi losami już od samego początku. Język autora jest barwny i bogaty, fabuła nie raz intryguje, a zakończenie potrafi zaskoczyć. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki spod pióra tego autora, gdyż jak najbardziej warto.

„Warkot” jest ciekawym retrokryminałem, który powinien przypaść do gustu fanom gatunku. Książka jest świetną powieścią rozrywkową, potrafi zaserwować czytelnikom kawał porządnej lektury. W książce rzeczywistość historyczna przeplata się z fikcją, sprawiając, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Jarosław Rybski stworzył interesujących bohaterów z krwi i kości, w ciekawy sposób opisując relacje z minionej historii Wrocławia. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Sine Qua Non:

5 komentarzy
Vigrio Salza pisze...

Dam jej szansę.

Neris Iko pisze...

Może za jakiś czas.

Madziak M.S. pisze...

Kto wie, zapowiada się ciekawie :)

Happy Makane pisze...

Super książka :D.

Sayuri Veronique pisze...

Ciekawi bohaterowie, szybka akcja i fantastyczny klimat. To coś co lubię!