poniedziałek, 10 lipca 2017

Miecz przeznaczenia - Andrzej Sapkowski

Email Edytuj post

Miecz przeznaczenia - Andrzej Sapkowski


Miecz przeznaczenia - Andrzej Sapkowski

Tytuł: Miecz przeznaczenia
Autor: Andrzej Sapkowski
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2)
Wydawnictwo: superNOWA
Data wydania: listopad 2014
Liczba stron: 400


„Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza... Jednym jesteś ty.”

„Miecz przeznaczenia” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego po raz kolejny w niesamowity sposób zabiera nas w magiczny i zaskakujący świat. Białowłosy wiedźmin musi znów dobyć miecza i zmierzyć się z licznymi niebezpieczeństwami oraz... nieuniknionym przeznaczeniem. Książka wciąga od pierwszej strony i nie pozwala nudzić się ani przez moment trwania lektury. Geralt poznaje Dziecko Niespodziankę, a kolejne zlecenie znów czeka na wykonanie, staje ono w zupełnej sprzeczności z kodeksem wiedźmina.

Król Niedamir zorganizował zbrojną wyprawę, która ma tylko jeden cel, zabić smoka. Geralt przyłącza się do malowniczej zbieraniny, jednak jest pewien szkopuł, wiedźminowi smoka zabijać nie wolno i basta. Białowłosy wiedźmin skrzyżuje po raz kolejny swoje drogi z trubadurem Jaskrem oraz czarodziejką Yennefer. Król Niedamir zaprosił najznamienitszych smokobójców z całego królestwa, Rębaczy z Cinfrid, Eyck z Denesle oraz krasnoludów pod przewodnictwem Yarpena Zigrina. Wszystko wskazuje na to, że smok nie ma najmniejszych szans i ani chybi zginie straszną śmiercią. Jednak czy na pewno?

Wątki fabularne z Geraltem i Yennefer niezwykle przypadły mi do gustu i sprawiły, że wręcz nie mogłem się oderwać od lektury. Postać Ciri również przypadła mi do gustu i sprawiła, że z zapartym tchem śledziłem losy tej postaci. Język autora jest jak zwykle barwny i bogaty, nawiązujący bardzo mocno do naszej słowiańskiej mitologii. Całość wypada jak najbardziej na plus, wciągając jeszcze mocniej w wykreowany przez autora świat. Akcji jest całkiem sporo, dzięki czemu książkę czyta się nad wyraz szybko. Driady, widłogony, latawce, oszluzgi czy inne fantastyczne stwory Sapkowski oddaje niezwykle realistycznie, dzięki czemu lektura jest niepowtarzalnie wciągająca.

Miecz przeznaczenia” nie zawiódł moich oczekiwań i sprawił, że ani przez moment nie nudziłem się podczas czytania. Jak zwykle nie zabraknie krwawych walk, strasznych potworów, ogromnych uczt oraz sporej dawki dosadnego humoru. W książce tej jest wszytko co potrzebne, aby czytelnik bawił się świetnie. Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów fantastyki oraz osób lubiących ciekawe historie ze sporą dozą zawrotnej akcji. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni conrad24.pl:

conrad24.pl
4 komentarze
Wiktor Zwycięzca pisze...

Świetny cykl i ciekawa recenzja ;p

Claudia de Rodrigez pisze...

Chętnie przeczytam.

Madziak M.S. pisze...

Okładka przyciąga niesamowicie!:)

Sayuri Veronique pisze...

Jestem w trakcie lektury i jest świetnie, z pewnością zakupie kolejne tomy. Warto.