poniedziałek, 10 lipca 2017

Ostatnie życzenie - Andrzej Sapkowski

Email Edytuj post

Ostatnie życzenie - Andrzej Sapkowski


Ostatnie życzenie - Andrzej Sapkowski

Tytuł: Ostatnie życzenie
Autor: Andrzej Sapkowski
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1)
Wydawnictwo: superNOWA
Data wydania: listopad 2014
Liczba stron: 332


„Ostatnie życzenie” jest to zbiór opowiadań autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, który wprowadza nas w świat interesującego cyklu „Wiedźmin Geralt z Rivii". Opowiadania zostały napisane ciekawie, naszpikowane aż po same brzegi rubasznym humorem. W skład publikacji wchodzi siedem opowiadań, które zostają połączone postacią wiedźmina Geralt z Rivii. Jest to fantastyka na najwyższym poziomie, która pokazuje, że mamy na naszym polskim poletku twórców, którzy są znani i cenieni na całym świecie.

Wiedźmin Geralt z Rivii przemierza niebezpieczny i brutalny świat, który przepełniony jest prastarą magią, nieodwracalnymi przepowiedniami, straszliwymi klątwami oraz mnogością przeróżnych, dziwacznych stworów. Przerażające i śmiercionośne monstra przynoszą wiedźminowi zarobek, jednak, gdy ich zabraknie, niechybnie straci on zajęcie i możliwość zarobienia na życie. Jednak o ironio, to właśnie ludzie okazują się częstokroć największymi potworami. Na szczęście wiedźmini mają ręce pełne roboty. Białowłosy wiedźmin Geralt z Rivii przemierza świat, zabijając obleśne potwory, za słoną opłatą oczywiście, uwodząc piękne kobiety, i nie stroniąc przy tym od alkoholu. Geralt jest zawodowcem w swym fachu, choć i tak nie pomoże mu to ustrzec się przed nieuchronnym, tajemniczym przeznaczeniem...

Książka została napisana pięknym językiem, wciągając czytelnika mocno w wykreowany, barwny świat. Przygody wiedźmina Geralta z Rivii emocjonują i trzymają w napięciu podczas lektury każdego opowiadania. Opowiadania trzymają poziom i każde z nich jest w stanie zaskoczyć nas czymś innym. Humor jest tu jednym z ważniejszych elementów, który przyciąga do lektury. Dialogów jest dość sporo i to na nich głównie opiera się książka. Akcja mknie w szybkim tempie i podczas każdego opowiadania będziemy mogli dowiedzieć się o głównym bohaterze czegoś nowego. Świat przedstawiony, jest połączeniem średniowiecznych realiów z typowym światem fantasy, który wciąga od pierwszej strony. Baśniowe elementy, potężna magia i zapierające dech w piersi pojedynki sprawiają, że nie można przejść obok tej pozycji obojętnie.

Ostatnie życzenie” w lekki sposób zabiera nas w porywającą przygodę, która dodatkowo potrafi przekazać nam parę prawd moralnych. Bohaterowie posiadają mocne i słabe strony, dzięki czemu stają się bardziej realistyczni. Wydanie książki cieszy oko i świetnie prezentuje się na czytelniczej półce. Geralt, Nenneke czy trubadur Jaskier zaskakują różnorodnością swoich charakterów i podejmowanymi, nieraz zabawnymi zachowaniami. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy, gdyż jest to jeden z lepszych cykli fantasy na naszym rynku. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni conrad24.pl:

conrad24.pl
6 komentarzy
Vigrio Salza pisze...

Ostatnio dużo słyszałam o Wiedźminie i bardzo chciałbym ją przeczytać. Może w końcu trafi w moje ręce;].

Madzi Aczek pisze...

Fragment, który przeczytałem jak najbardziej przekonał mnie, że warto po nią sięgnąć.

Neris Iko pisze...

Coś dla mnie!:)

Annetta Zygiel pisze...

Przeczytałam i polecam, lektura warta uwagi w szczególności dla miłośników fantastyki.

Lydia Beetlejuice pisze...

Przekonałeś mnie do tego, aby zapoznać się z tym cyklem ;).

Sylwia W. pisze...

Marzę o tej książce od dawna, niedługo wpadnie w moje łapki...