czwartek, 8 czerwca 2017

Kościół i chrześcijaństwo na ziemiach polskich. Atlas historyczny - Marek Gędek

Email Edytuj post

Kościół i chrześcijaństwo na ziemiach polskich. Atlas historyczny - Marek Gędek


Kościół i chrześcijaństwo na ziemiach polskich. Atlas historyczny - Marek Gędek

Tytuł: Kościół i chrześcijaństwo na ziemiach
polskich. Atlas historyczny
Autor: Marek Gędek
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2016
Liczba stron: 168


„Kościół i chrześcijaństwo na ziemiach polskich. Atlas historyczny” jest to książka autorstwa Marka Gędka, która w szerokim spektrum pokazuje dzieje Kościoła i chrześcijaństwa na ziemiach polskich. Całość publikacji została starannie wydana w twardej oprawie z wieloma kolorowymi ilustracjami. Atlas ten w kartograficzny sposób zarysowuje szeroko problematykę, ukazując czasy dawne, jak i nieco nowsze. Wiele map oraz ilustracji pomoże w lepszym stopniu poznać dzieje Kościoła chrześcijańskiego na tle burzliwych dziejów.

Niniejszy atlas zawiera również losy Kościoła po 1795 roku, gdy państwo polskie straciło niepodległość. Kościół katolicki nie przestał wtedy istnieć, choć w znaczącym stopniu zmienił sposób funkcjonowania w okupowanym kraju. Atlas ukazuje również, jak Kościół funkcjonował w czasach komunistycznych oraz ukazuje wiele pielgrzymek Jana Pawła II. Liczne szkice i mapy sprawiają, że w dość dogłębny sposób możemy zaobserwować zachodzące w Kościele zmiany i rewolucje.

Za sprawą tej publikacji kartograficznej możemy dokładnie prześledzić 1050 lat obecności Kościoła na ziemiach polskich. Książka jest bardzo ciekawa i czyta się ją naprawdę interesująco. Wydanie w twardej oprawie jak najbardziej zasługuje na plus, a doskonale zebrana treść tylko podnosi walor edukacyjny tej pozycji. Atlas świetnie prezentuje się na półce i jest jak najbardziej prawdziwą gratką dla osób, które chcą dowiedzieć się nieco więcej informacji o Kościele na ziemiach polskich.

„Kościół i chrześcijaństwo na ziemiach polskich. Atlas historyczny” zaskakuje porządnym opracowaniem, które mocno opiera się na wielu tekstach źródłowych. Kolorowe ilustracje dodatkowo wciągają w klimat książki, do której można wracać po wielokroć. Pozycja jak najbardziej powinna przypaść do gustu miłośnikom historii oraz kartografii. Całość godna polecenia, powinna sprawić wiele frajdy podczas lektury. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bellona:

Wydawnictwo Bellona
2 komentarze
Unknown pisze...

Chętnie sięgnę.

Unknown pisze...

udało Ci się mnie zaciekawić!:]