czwartek, 8 czerwca 2017

Jak zdobyto Dziki Zachód. Prawdziwa historia podboju - Jarosław Wojtczak

Email Edytuj post

Jak zdobyto Dziki Zachód. Prawdziwa historia podboju - Jarosław Wojtczak


Jak zdobyto Dziki Zachód. Prawdziwa historia podboju - Jarosław Wojtczak

Tytuł: Jak zdobyto Dziki Zachód. Prawdziwa historia podboju
Autor: Jarosław Wojtczak
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 10 marca 2016
Liczba stron: 400


„Jak zdobyto Dziki Zachód. Prawdziwa historia podboju” autorstwa Jarosława Wojtczaka zabiera nas w pasjonującą podróż po Dzikim Zachodzie. Autor w ciekawy sposób opisuje konflikt najeźdźców z Indianami, którzy dali się omotać knującym i mataczącym przybyszom. Podróże traperów i osadników zostały przedstawione realistycznie, wzbudzając miejscami dreszcz emocji podczas lektury. Książka pokazuje blaski i cienie amerykańskiego snu o wolności, który również posiada swoją mroczną stronę.

Teren na zachód od rzeki Missisipi zakupiony przez młode Stany Zjednoczone w 1803 roku stał się terytorium zaciętych walk i mordów. Kolonizacja Ameryki Północnej nie obyła się bez krwawych ofiar, a zapalczywy marsz na zachód pochłonął wiele niewinnych istnień. Był to jeden z najbardziej niezwykłych i karkołomnych wyczynów w dziejach, który zapisał się mocno na kartach historii.

Książkę czyta się niezwykle szybko, niczym rasową powieść przygodową, w szczególności, że jest oparta na faktach autentycznych. Zakup Luizjany rozpoczął na masową skalę kolonizację Ameryki Północnej i przypieczętował los wielu Indian. Pozycja ta opisuje historię kowbojów, poszukiwaczy złota oraz osób, które po prostu chciały rozpocząć tam nowe życie. Jest to arcyciekawa historia o traperach i awanturnikach, którzy przemierzali niezbadane szlaki, góry i równiny.

„Jak zdobyto Dziki Zachód. Prawdziwa historia podboju” jest książką, która powinna przypaść do gustu miłośnikom historii oraz powieści przygodowych. Pozycja ta opisuje tragiczny los Indian Ameryki Północnej, którzy zostali wysiedleni ze swoich ojczystych ziem. Przeczytamy o wielu toczących się tam walkach, brawurowych interesach oraz zwykłych ludzkich problemach. Całość wydana jest naprawdę porządnie, twarda oprawa spisuje się rewelacyjnie, a zamieszczone w środku zdjęcia dodają tej publikacji dodatkowego smaczku. Jest to pozycja godna uwagi, w obrazowy sposób opisująca kolonizowanie ziem na zachód od rzeki Missisipi w początkowych latach XIX stulecia. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Bellona:

Wydawnictwo Bellona
6 komentarzy
Unknown pisze...

Uwielbiam tego rodzaju książki, dlatego z miłą chęcią przeczytam.

Unknown pisze...

Książka rewelacyjna!

Gerroor Ged pisze...

Zapowiada się ciekawie.

Unknown pisze...

lubię takie książki :)

Unknown pisze...

pozycja warta uwagi

Unknown pisze...

Po Twojej recenzji stwierdzam, że może być to dobra książka.