poniedziałek, 8 maja 2017

Żywoty świętych poprawione ponownie - Zbigniew Mikołejko

Email Edytuj post

Żywoty świętych poprawione ponownie - Zbigniew Mikołejko


Żywoty świętych poprawione ponownie - Zbigniew Mikołejko

Tytuł: Żywoty świętych poprawione ponownie
Autor: Zbigniew Mikołejko
Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 25 stycznia 2017
Liczba stron: 748


„Żywoty świętych poprawione ponownie” autorstwa Zbigniewa Mikołejko jest to zupełnie nowy oraz mocno poszerzony zbiór opowieści o wielu polskich świętych, poczynając od świętego Wojciecha, a na Janie Pawle II skończywszy. Autor w niniejszej publikacji opowiada o filozofii oraz religii, przytaczając przy tym wiele ciekawych zdarzeń i ciekawostek. Mikołejko przytacza skomplikowane i miejscami burzliwe losy polskiego katolicyzmu, które wciągają od pierwszej do ostatniej strony.

Książka pełna jest paradoksów, ukazując, że nie każdy święty był naprawdę taki święty. Publikacja ta zawiera dogłębną analizę historyczną i filozoficzną religii, sprawiając tym samym, że jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla osób zainteresowanych tym tematem. Autor drobiazgowo i wnikliwie przeanalizował żywoty polskich świętych, za co należą mu się spore brawa. Jest to publikacja ciekawa w interesujący sposób przedstawiająca dzieje polskiego katolicyzmu.

Zbigniew Mikołejko opisuje w niniejszej książce żywoty świętych wraz z wnikliwą analizą historyczną. Całość prezentuje się całkiem ciekawie i czyta się dość szybko. Autor posługuje się językiem barwnym i ciekawym, dzięki czemu lekturę można skończyć w dość szybkim tempie. Okładka prezentuje się okazale, a książka świetnie prezentuje się na półce. Publikacja została wykonana profesjonalnie, dokładnie zgłębiając temat licznych żywotów świętych, którzy czasami potrafili skrywać swoje mroczne tajemnice.

„Żywoty świętych poprawione ponownie” to pozycja niebanalna i nietuzinkowa, która wciągnęła mnie aż do ostatniej strony. Ciekawy język autora oraz szokujące postacie świętych sprawiły, że od lektury wręcz nie mogłem się oderwać. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po publikacje tego typu, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto. Lektura tej książki daje wiele do myślenia, nie dając o sobie zapomnieć po odłożeniu książki. Zachęcam, abyście sami do niej sięgnęli i zapoznali się z tymi żywotami świętych, którzy jak każdy człowiek potrafili popełniać błędy. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Iskry:

Wydawnictwo Iskry
5 komentarzy
Almead Alrack pisze...

Chętnie przeczytam.

Ania Lenna pisze...

może się skuszę

Yukka Amano pisze...

Książka zdecydowanie dla mnie.

L.V.V. Sasha pisze...

Ładne i porządne wydanie, warto.

Zaczytana Zośka pisze...

Skuszę się w swoim czasie.