niedziela, 14 maja 2017

Zapomniana cywilizacja - Robert M. Schoch

Email Edytuj post

Zapomniana cywilizacja - Robert M. Schoch


Zapomniana cywilizacja - Robert M. Schoch

Tytuł: Zapomniana cywilizacja
Autor: Robert M. Schoch
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2017
Liczba stron: 352


„Zapomniana cywilizacja” autorstwa Roberta M. Schocha wysnuwa teorię, jakoby przed 12 000 lat miało dojść do gigantycznego kataklizmu, który zmiótł z powierzchni ziemi wysoko rozwiniętą cywilizację. Ogromne wybuchy słoneczne przyczyniły się do powstania wielu katastrof, straszliwych wybuchów wulkanów, powodzi oraz trzęsień ziemi. W prehistorycznych megalitach zakodowano wiedzę o tych strasznych wydarzeniach zdających się cyklicznie powtarzać. Wiele cywilizacji, które dotychczas odkryto, jak choćby cywilizacja Sumerów, okazują się jedynie kulturami odrodzonymi po wielu mrocznych tysiącleciach. Zaczynamy dopiero nieco lepiej poznawać cywilizacje, które miały swój początek od potężnej Atlantydy oraz majestatycznej Lemurii, kultur zaginionych pod przepastnymi wodami.

Do dzisiejszych czasów przetrwało wiele wzmianek o tych potężnych kulturach. Platon już wiele wieków temu pisał o potędze Atlantydy, nawet w Biblii możemy przeczytać o rajskim miejscu zwanym Gan Eden „ogrodem rozkoszy". Wyspa Wielkanocna również zawiera informacje na ten temat. Odnaleziony tam język rongorongo wspomina o kataklizmach, które miały miejsce wiele tysięcy lat temu. Majestatyczny Sfinks, Göbekli Tepe, Nevali Çori czy Sacsayhuaman są jedynie marnym cieniem dawnej świetności, który pozostał po potężnej rasie Starszych Bogów.

Według autora powodem globalnego kataklizmu sprzed 12 000 lat były ogromne rozbłyski na Słońcu, które zapoczątkowały dramatyczne zjawiska klimatyczne na naszej planecie. Fale elektromagnetyczne wyrzucone przez Słońce wywołały trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, pożary oraz powodzie. W wyniku tych dramatycznych wydarzeń ludzkość cofnęła się w rozwoju z tak zwanej „Złotej ery ludzkości” do epoki kamienia łupanego. Teoria głoszona przez Roberta M. Schocha jest ciekawa i niepozbawiona sensu. Książkę czyta się z dużą ciekawością i pozostaje na długo w pamięci po odłożeniu lektury. W niniejszej publikacji przeczytamy o zadziwiających budowlach, podziemnych miastach (Agharti-Shangri-La) czy wielu zastanawiających legendach z całego świata. Lektura tej książki przybliża nas o krok do poznania prawdy o naszym tajemniczym pochodzeniu.

„Zapomniana cywilizacja” nie zwiodła mnie i przeczytałem ją z ciekawością. Robert Schoch jest uznanym badaczem przeszłości, traktowanym na równi z takimi sławami jak Andrew Collins czy Graham Hancock. Prehistoria ludzkości powoli odsłania przed nami swoje mroczne tajemnice i z pewnością w niedługim czasie wypłyną na światło dzienne kolejne zadziwiające odkrycia. Megalityczne budowle kryją przed nami zaskakujące tajemnice, które dopiero zaczynamy trochę lepiej poznawać. Zostało już naukowo dowiedzione, że przed tysiącleciami istniała prehistoryczna cywilizacja, która pod wieloma względami mogła przewyższać nawet naszą obecną. Cykliczny kataklizm dosięgnie i nas, jeżeli nie nauczymy się w porę odczytywać zapisanej w megalitach wiedzy...

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
6 komentarzy
Anne Heronton pisze...

chętnie przeczytam :)

Gerroor Ged pisze...

Wydaje się być godna uwagi.

Cresto Mix pisze...

zdecydowanie dla mnie!

Unknown pisze...

Koniecznie muszę ją zdobyć.

Unknown pisze...

Zaintrygowałeś mnie swoją recenzją:D

Unknown pisze...

Lecę czym prędzej do księgarni!;]