czwartek, 18 maja 2017

Śmierć na żywo - James Patterson

Email Edytuj post

Śmierć na żywo - James Patterson


Śmierć na żywo - James Patterson

Tytuł: Śmierć na żywo
Autor: James Patterson
Cykl: NYPD Red (tom 4)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 12 kwietnia 2017
Liczba stron: 320


„Śmierć na żywo” jest kolejną powieścią autorstwa Jamesa Pattersona z cyklu „NYPD Red". Powieść czyta się dość szybko za sprawą szybkiej, wartkiej akcji i niesztampowych bohaterów. Dość krótkie rozdziały i prosty język autora sprawiają, że od książki wręcz nie można się oderwać. Od pierwszej strony wsiąknąłem w mroczny świat powieści i z dużymi emocjami dotrwałem do końca lektury. Pozycja ta wciąga do ostatniej strony, ukazując różnorodność ludzkich charakterów i tragedii.

Lavinia Travers jest znaną i rozpoznawalną gwiazdą show-biznesu, która pojawiła się na premierze najnowszego, kasowego filmu w naszyjniku wartym osiem milionów dolarów, co wzbudziło niemałą sensację ekip telewizyjnych. Podczas tego feralnego wydarzenia Lavinia zostaje zaatakowana i zamordowana z zimną krwią. Tak tragiczna i nagłośniona śmierć nie mogła obejść się bez wyjaśnienia. Do akcji wkraczają członkowie NYPD Red, oddziału policji, który został stworzony do rozwiązywania właśnie takich spraw. RED rozwikłuje najtrudniejsze sprawy, w które zamieszane są osoby z pierwszych stron gazet. Zach Jordan i Kylie MacDonald wkraczają w mroczne i niebezpieczne zaułki Manhattanu, aby rozwikłać kolejną tajemniczą zagadkę.

Książka potrafi zaciekawić i wzbudzić spore emocje podczas czytania. Autor spisał się rewelacyjnie, oddając w ręce czytelników wciągającą powieść. Dynamiczna akcja i niesztampowe wątki fabularne sprawiają, że nie sposób się nudzić. Podczas lektury polubiłem Zacha Jordana i Kylie MacDonald, emocjonując się do samego końca ich losami. James Patterson trzyma czytelnika w napięciu do samego końca, co sprawia, że do ostatniej strony będą nam towarzyszyć wypieki na twarzy. Nie żałuje czasu poświęconego na lekturę tej książki i z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po pozycje Jamesa Pattersona.

„Śmierć na żywo” nie zawiodła mnie, zaskakujące zakończenie i szybka akcja to zasadnicze plusy tej powieści. Autor zabrał nas do mrocznego świata pełnego przestępstw i intryg, gdzie zbrodnia czai się na każdym rogu. Tekst bardzo dobrze napisany, lekkim, a zarazem barwnym językiem. Przewracanie kolejnych stron wywołuje tylko kolejne ciarki przebiegające po całym ciele. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
3 komentarze
Unknown pisze...

Brzmi ciekawie.

Sylwia W. pisze...

z pewnością sięgnę

Anne Heronton pisze...

Mnie książka oczarowała :)