czwartek, 25 maja 2017

Rybak znad Morza Wewnętrznego - Ursula K. Le Guin

Email Edytuj post

Rybak znad Morza Wewnętrznego - Ursula K. Le Guin


Rybak znad Morza Wewnętrznego - Ursula K. Le Guin

Tytuł: Rybak znad Morza Wewnętrznego
Autor: Ursula K. Le Guin
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 8 listopada 2016
Liczba stron: 1024


„Rybak znad Morza Wewnętrznego” jest już trzecim obszernym zbiorem opowiadań spod pióra Ursuli K. Le Guin. Królowa science fiction w niniejszym zbiorze pokazuje swój kunszt pisarski i zabiera nas w odległe, magiczne światy. Jest to pozycja warta uwagi, nie tylko za sprawą pięknego wydania, lecz również za sprawą wysokiej klasy tekstów w niej zawartych. W skład niniejszej książki wchodzą cztery zbiory opowiadań oraz jedna powieść: „Rybak znad Morza Wewnętrznego”, „Cztery drogi ku przebaczeniu”, „Urodziny Świata”, „Opowiadanie Świata”. Lektura wciąga od pierwszej do ostatniej strony za sprawą barwnego języka i wciągających historii.

Powrócimy do świata Ziemiomorza, Ekumeny, lecz nie tylko. Zawarte w tej książce utwory są niezwykle rozpięte tematycznie, sprawiające, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Barwny język i bohaterowie z krwi i kości sprawiają, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Ursula K. Le Guin stała się prawdziwą królową fantastyki i SF, zaskarbiając sobie dozgonną miłość fanów na całym świecie. Większość utworów zawartych w niniejszym zbiorze potrafi zaciekawić i sprawić, że nie raz serce zabije nam mocniej i dreszcz przebiegnie po plecach.

Opowiadania są dowcipne, pełne dosadnego humoru i wiarygodnych dialogów. Bohaterowie są mocną stroną twórczości autorki, dzięki czemu jej książki są tak chętnie czytane przez coraz szersze grono starszych i młodszych czytelników. Autorka niejednokrotnie potrafiła wyjść poza granice gatunku, sprawiając tym samym, że przedstawiane historie są jedyne w swoim rodzaju. Wątki fabularne przedstawionych tekstów potrafią nie raz zaskoczyć, sprawiając, że czytelnik ma ciągle ochotę na więcej. Czekam na kolejne tego typu wydanie opowiadań z Prószyńskiego, gdyż są jak najbardziej godne uwagi.

„Rybak znad Morza Wewnętrznego” oddaje w ręce czytelników doszlifowane opowiadania z poletka SF, jak i fantasy. Całość została napisana barwnym piórem, dzięki czemu całość czyta się lekko i przyjemnie. Wiele tekstów ukazuje nam fantastyczne wizje magicznych krain, w których wszystko jest możliwe. Ursula K. Le Guin pisze w sposób prosty, a zarazem wyrafinowany wpasowując się w różne gusta czytelnicze. Jest to swoisty przekrój przez fantastyczne światy, który potrafi wciągnąć na długie godziny fascynującej lektury. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
4 komentarze
Anne Heronton pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu. Piękne wydanie!

Cresto Mix pisze...

Koniecznie muszę ją mieć :)

Allek Gonrovi pisze...

Lubię tego rodzaju książki.

Yuri Ossaka pisze...

Zapoznam się z nią przy najbliższej wizycie w księgarni;p.