środa, 12 kwietnia 2017

Epidemia - Alex Kava

Email Edytuj post

Epidemia - Alex Kava


Epidemia - Alex Kava

Tytuł: Epidemia
Autor: Alex Kava
Cykl: Ryder Creed (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 15 marca 2017
Liczba stron: 320


„Epidemia” autorstwa Alex Kavy po raz kolejny zabiera nas w głąb tajemniczych morderstw i zawiłych śledztw. Autorka przedstawiając cyklu „Ryder Creed” sprawia, że fani serii powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Lektura jest stosunkowo prosta fabularnie, jednak potrafi zaciekawić i czyta się całkiem szybko. Alex Kava wyrobiła sobie już sporą renomę na rynku thrillerów i moim zdaniem całkiem zasłużenie.

Ryder Creed podejmuje się rozwiązania kolejnej nietuzinkowej sprawy. Mężczyzna wraz z agentką Maggie O’Dell stara się rozwiązać sprawę dwóch domniemanych samobójstw. W toku śledztwa okazuje się, że ofiary były nosicielami zmutowanego wirusa, co sprawia, że śledztwo przejmuje FBI wraz z wywiadem wojskowym. Sprawa jest poważna i jeżeli niezostanie w porę rozwiązana może zginąć wielu niewinnych ludzi.

Książkę czytało mi się całkiem szybko i sprawnie. Miłośnicy twórczości autorki z pewnością nie zostaną zaskoczeni zakończeniem, jednak osoby zaczynające swoją przygodę z thrillerami powinny się świetnie bawić. Intryga została zakrojona na szeroką skalę, akcja mknie w szybkim tempie, a postaci mamy całkiem sporo. Książka plasuje się w mocnej czołówce twórczości autorki, co sprawia, że fani cyklu powinni poznać również i ten tom. W przyszłości chętnie sięgnę po kolejną książkę spod pióra Alex Kavy, gdyż jest to lektura szybka i wciągająca.

„Epidemia” to typowy thriller, umiejący wciągnąć wszystkich miłośników gatunku. Jest to trzeci tom, jednak można go śmiało czytać bez znajomości poprzednich dwóch książek. Ja świetnie się bawiłem czytając o śledztwie prowadzonym przez Rydera Creeda i Maggie O’Dell. Powieść może nie wyróżnia się niczym specjalnym od innych książek tego gatunku, co nie znaczy, że jest to powieść zła. Co to, to nie. Cykl prezentuje się całkiem nieźle i jak najbardziej jest godzien polecenia, za sprawą ciekawej intrygi i barwnych bohaterów. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins Polska:

Wydawnictwo  Harper Collins
6 komentarzy
Ania Lenna pisze...

Nie czytałam książek Kavy, ale po twojej recenzji skuszę się na pewno.

Yukka Amano pisze...

Jak wpadnie mi w ręce to przeczytam.

Myukki - Chan pisze...

może po nią sięgnę.

Yuri Ossaka pisze...

Lubie książki tej autorki. Epidemia zapowiada się ciekawie.

Ricardo Allba pisze...

Super okładka, a treść jak zwykle zaciekawia.

Gerroor Ged pisze...

Jak znajdę chwilę czasu zapoznam się z twórczością Pani Kavy :).